Fabrizio Romano

Fabrizio Romano o planach Manchesteru United na zimowe okno transferowe

Mateusz Błaszczyk
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano wystąpił gościnnie na kanale „The United Stand”, aby odpowiedzieć na pytania związane z ruchami Manchesteru United na rynku. Ujawnił kilka potencjalnych planów klubu na zimowe okno transferowe.

Włoski dziennikarz nadmienił sytuację z zeszłej zimy, kiedy to klub nie skorzystał z żadnej nadarzającej się okazji i jak wyciągnięte z tego wnioski wpłyną na najbliższe poczynania.

– Podczas ostatniego zimowego okna transferowego, była możliwość ściągnięcia takich zawodników jak Julian Alvarez, Dusan Vlahović czy Luis Diaz. Manchester United nie zgłosił się jednak po żadnego z nich, na co narzekał później ówczesny menedżer, Ralf Rangnick. Nie mogą sobie pozwolić na ponowne popełnienie takiego błędu.

– Erik ten Hag chce, aby klub był przygotowany na wypadek pojawienia się odpowiedniej okazji w styczniu. „Czerwone Diabły” spróbują ściągnąć nowego napastnika pod warunkiem, że na rynku dostępny będzie stosowny zawodnik. To samo tyczy się innych pozycji.

Poruszony został także temat prawej strony defensywy, gdyż jak wiadomo klubowi z Old Trafford zależało na wzmocnieniu tej pozycji.

– W ostatnich dwóch czy trzech dniach letniego okna transferowego, Manchester United miał wysoką szansę na sprowadzenie Sergino Desta. Aczkolwiek z uwagi na pozostanie Aarona Wan-Bissaki, klub postanowił wycofać się z tego ruchu. Było także zainteresowanie Denzelem Dumfriesem, natomiast w tym przypadku sam piłkarz nie był pewny tego ruchu, gdyż nie chciał podejmować ryzyka przed Mundialem.

– Erik ten Hag w dalszym ciągu liczy na nowego prawego obrońcę, ponieważ chce doprowadzić do rywalizacji o tę pozycję. Dlatego będzie to jeden z celów klubu na następne lato bądź tę zimę.

Romano odniósł się również do sytuacji Cody’ego Gakpo, który był jedną z rozpatrywanych opcji na skrzydło, a także do potencjalnej przyszłości Donny’ego van de Beeka.

– Manchester United ma bardzo dobre relacje z agentami Cody’ego Gakpo, z uwagi na to, że zawodnik korzysta z usług tego samego agenta co Erik ten Hag. W pewnym momencie tego lata, klub poważnie rozważał zakup i Gapko i Antony’ego, ale PSV nigdy nie otrzymało oficjalnej oferty. Co prawda doszło do porozumienia z agentami Holendra, lecz ostatecznie „Czerwone Diabły” zwróciły całą swoją uwagę w kierunku byłego skrzydłowego Ajaksu. Zimą temat Gakpo może powrócić, nie tylko w kontekście Manchesteru United, ale i innych angielskich klubów.

– Ten Hag wie, że Donny van de Beek musi grać. Gdy tylko zjawił się w klubie postawił sprawę jasno. Wyraźnie zakomunikował Donny’emu, że chce aby ten pozostał w klubie. Jest ważnym zawodnikiem, ale jeśli nie zacznie regularnie występować, istnieje szansa, że uda się na kolejne wypożyczenie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze