Harry-Maguire
getty images europe

Harry Maguire atakuje krytyków: robią to dla kliknięć

Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

Kapitan Manchesteru United po bolesnej porażce reprezentacji Anglii 0:1 z Włochami w Lidze Narodów wypowiedział się na temat swojej sytuacji w klubie i odniósł się negatywnych komentarzy krążących w mediach na jego temat.

Pomimo sporadycznych występów w ostatnich tygodniach w klubie, Harry Maguire pozostaje pierwszym wyborem Garetha Southgate’a na pozycji środkowego obrońcy. 29-latek rozegrał w piątkowym spotkaniu reprezentacji pełne 90 minut. Anglicy doznali porażki z Włochami 0:1, przez co spadli z dywizji A w Lidze Narodów. Po meczu kapitan Manchesteru United wypowiedział się na temat swojej sytuacji w klubie i reprezentacji.

– Wszystko ze mną dobrze, jestem gotowy do gry, czuje się sprawnie i świeżo.

– Nie wiem, co mówi się na temat mojej formy, nie czytam tego. Jestem po trzech dobrych spotkaniach latem w reprezentacji i po dobrym okresie przygotowawczym. Czuje się świetnie. Oczywiście, trener Erik ten Hag postanowił posadzić mnie na ławce, a drużyna od tego czasu wygrywała.

– Ciężko pracuje na treningach, chce być gotowy na swoją szansę. To wszystko, co mogę teraz zrobić, by pomóc drużynie.

Harry Maguire odniósł się również do krytyki, jaką otrzymuje w mediach. Odpowiedział też na pytanie, czy problemy z grą w klubie wpłyną na jego występ na mistrzostwach świata.  

– Nie skupiam się na tym, co ludzie o mnie myślą. Jestem kapitanem Manchesteru United, gdy ktoś napisze coś na mój temat, to się rozniesie.

– Ludzie krytykują mnie, bo lubią kliknięcia, a ja pojechałem na mistrzostwa Europy po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, nie zagrałem wcześniej ani minuty, a dostałem się do jedenastki turnieju.

– Jeśli chodzi o “zardzewienie” i takie tam, to jestem przekonany, że tak się nie stanie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze