Daily Mail

Eric Cantona: jeśli Old Trafford zmieni nazwę, to nie będę już kibicem Man Utd

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Eric Cantona postanowił udzielić wywiadu portalowi The Athletic, w którym przedstawił swoją opinię w sprawie komercjalizacji piłki nożnej. Francuz stwierdził, że przestanie on kibicować “Czerwonym Diabłom”, jeśli Old Trafford zmieni nazwę.

Od kilku jak nie kilkunastu lat w piłce nożnej widoczne jest zjawisko umieszczania nazwy sponsora w nazwie obiektu sportowego. Pierwszymi lepszymi przykładami tego zjawiska mogą być stadiony m.in. Arsenalu (Emirates Stadium) oraz Bayernu Monachium (Allianz Arena).

W tej sprawie w rozmowie z dziennikarzem The Athletic postanowił wypowiedzieć się legendarny napastnik Manchesteru United Eric Cantona. Oprócz tego Francuz ujawnił, że nadal chce zostać prezydentem “Czerwonych Diabłów”.

– Spotkałem Eda Woodwarda kilka razy, lecz oni nie zgodzili się, abym został prezydentem piłkarskim Manchesteru United. Nadal uważam, że ten klub powinien zatrudnić mnie lub kogoś innego na to stanowisko – mówił Eric Cantona.

– Klub na swoich kontach w mediach społecznościowych ma setki tysięcy obserwujących. Jeśli stworzyliby ogłoszenie o sprzedaży 50% akcji klubu, to na pewno znaleźliby więcej niż osobę lub dwie, które zainwestują 500 mln funtów.

– Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, że Old Trafford zmieniłoby nazwę ze względu na sponsora? Jeśli coś takiego by się wydarzyło, to przepraszam, ale nie będę już fanem Manchesteru United. Odejdę wtedy z piłki na zawsze! Proszę, nie nazywajcie tego stadionu Nestle albo Amazon. Old Trafford jest Old Trafford.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze