manutd.com

Louis van Gaal wyjaśnił, dlaczego Tyrell Malacia zagrał na środku obrony

, , , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Tyrell Malacia w ostatnim meczu reprezentacji Holandii zagrał jako lewy środkowy obrońca. W pomeczowych wywiadach selekcjoner Louis van Gaal opowiedział o swojej decyzji. Malacia w rozmowie z mediami stwierdził, że nadal woli grać jako lewy defensor.

Były szkoleniowiec Manchesteru United, a aktualnie selekcjoner reprezentacji Holandii Louis van Gaal w meczu z Belgami postanowił wszystkich zaskoczyć. Doświadczony menedżer niespodziewanie ustawił Tyrella Malacię jako lewego środkowego defensora.

Defensor w Manchesterze United gra jako nominalny lewy obrońca, lecz w ostatnim meczu reprezentacji zmienił w drugiej połowie Nathana Ake i zagrał jako jeden z trzech środkowych obrońców. Miejsce gracza „Czerwonych Diabłów” na lewej flance boiska zajął były zawodnik Manchesteru United Daley Blind.

W pomeczowych wypowiedziach dla NOS oraz ESPN Louis van Gaal postanowił wyjaśnić zmianę pozycji swojego podopiecznego. Jak się okazało, Malacia ogrywany jest na nowej pozycji ze względu na braki kadrowe na środku obrony.

– Ustawiłem Malacię jako lewego środkowego obrońcę, ponieważ Martins Indi nie zostanie powołany na Mistrzostwa Świata ze względu na odniesioną kontuzję. Muszę przyjrzeć się zawodnikom, którzy mogą tam grać. Chciałem zobaczyć, co zrobi Malacia, więc wpuściłem go w miejsce Ake.

– Zagrał tam, ponieważ De Bruyne gra na jego stronie. Lepiej jest mieć takiego pitbulla na tej pozycji, zamiast Blinda, który chciałby załatwić to bardziej taktycznie. De Bruyne również jest szybszy od Blinda, więc Malacia musiał zagrać na środku obrony. Rozmawiałem z nim wcześniej, że może zagrać na tej pozycji.

– W defensywie zagrał bardzo dobrze. Jednak mógł lepiej spisać się przy budowaniu akcji.

O nowej pozycji na boisku postanowił wypowiedzieć się sam Tyrell Malacia. Zawodnik udzielił krótkiego wywiadu dla „De Telegraaf”.

– Na chwilę obecną czuję się komfortowo w Manchesterze United. Selekcjoner uważa, że mogę grać na środku obrony, lecz najlepiej czuję się na lewej flance – mówił Malacia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze