Nathan Stirk/Getty Images

Antonio Cassano: Cristiano Ronaldo powinien zakończyć karierę

Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Antonio Cassano, czyli były piłkarz Realu Madryt, Interu Mediolan, AS Romy i nie tylko, a także Mistrz Świata z kadrą Włoch, wprost odniósł się do obecnej sytuacji Cristiano Ronaldo. Włoch poradził Portugalczykowi odwieszenie butów na kołek i cieszenie się zgromadzonym majątkiem.

Panowie co prawda nie mieli nigdy okazji zagrać razem w barwach jednej drużyny, bo Ronaldo zasilił szatnię “Królewskich” na rok po tym, jak Cassano wrócił z Madrytu do Włoch. Nie przeszkadza to jednak 3 lata starszemu napastnikowi publicznie doradzać Portugalczykowi. Ten nie cieszy się zaufaniem Ten Haga i w obecnej kampanii jest w jego zespole tylko rezerwowym. Ostatnia przerwa reprezentacyjna pokazała do tego, że napastnik jest ewidentnie pod formą i to nie tylko z “diabełkiem” na piersi. To oczywiście stało się przedmiotem żywych medialnych spekulacji na temat tego, czy piłkarz ten jest jeszcze w stanie konkurować na najwyższym poziomie.

– Na tym etapie Cristiano powinien zrobić przysługę sam sobie i zrozumieć, że jeśli nie gra się na odpowiednim poziomie, to powinno się zwinąć interes. Zdobył już wszystko, był fenomenem. Zarobił już dużo pieniędzy, ale nie jest nawet już podstawowym graczem Manchesteru United. Stop! Musisz się zatrzymać, albo trafisz wyłącznie na ławkę rezerwowych – komentował Cassano.

Cristiano zadzwonił i napisał wiadomość do mnie, kiedy powiedziałem, że Lionel Messi jest od niego lepszy. Powiedział mi, żebym go szanował. Odparłem, że Messi jest na innym poziomie i że brazylijski Ronaldo jest od niego lepszy.

– Messi jest jak Maradona i poświęcił się karierze. Opuścił Argentynę, kiedy miał 14 lat i pokonał po drodze wiele problemów natury fizycznej. Sam był w Barcelonie przez 4 lata i to dla mnie dopiero poświęcenie.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze