manutd.com

Bruno Fernandes: gra z Christianem Eriksenem to czysta przyjemność

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Po dołączeniu Christiana Eriksena do Manchesteru United wielu ekspertów zastanawiało się nad tym, jak będzie przebiegała współpraca Duńczyka z Bruno Fernandesem. Okazało się jednak, że nie tylko obaj pomocnicy mogą razem przebywać na boisku, ale również świetnie ze sobą współpracować.

W niedawnym wywiadzie dla klubowych mediów Bruno Fernandes opowiedział o swojej współpracy z Christianem Eriksenem. Portugalczyk uważa, że Duńczyk bardzo często szuka go na boisku, a dzięki swoim umiejętnością zwykle znajduje.

– Świetnie jest grać u boku Christiana. Jest zawodnikiem, który potrafi odpowiednio zagrać i znaleźć wolną przestrzeń. Oczywiście bardzo ułatwia moją grę, odnajdując mnie kiedy znajduje się między liniami. To nie jest łatwa sztuka – stwierdził Fernandes w rozmowie z MUTV

– Jest dobrym graczem. W przeszłości pokazał, że potrafi świetnie się prezentować w Premier League, Serie A oraz w reprezentacji. Gra z takimi zawodnikami to czysta przyjemność – dodał.

Fernandes wypowiedział się również na temat letnich transferów. Portugalczyk stwierdził, że doświadczeni piłkarze robią wszystko, żeby wspierać nowych zawodników.

– Jesteśmy po to, aby ich wspierać i robimy to. Mają do odegrania pewną rolę, jak wszyscy inni. Powinni otrzymać czas na aklimatyzacje w zespole, złapanie więzi z kibicami i utożsamienie się z historią tego klubu oraz celem, jaki mamy wyznaczony jako zespół – zaznaczył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze