ManUtd.com

Christian Eriksen najlepszym piłkarzem Manchesteru United we wrześniu

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Christian Eriksen został wybrany w głosowaniu fanów najlepszym piłkarzem mijającego miesiąca w Manchesterze United. We wrześniu “Czerwone Diabły” z reprezentantem Danii w składzie wygrały trzy z czterech rozegranych spotkań.

Mający 30 lat pomocnik rozegrał pełne 90 minut w obydwu wygranych pojedynkach ligowych (1:0 z Leicester City i 3:1 z Arsenalem) oraz przeciwko Sheriffowi Tyraspol w rozgrywkach Ligi Europy (2:0). To właśnie w starciu z ekipą z Mołdawii, a także w meczu z “Kanonierami”, rozgrywający zanotował po jednej asyście.

Dopełnieniem bardzo udanego miesiąca w wykonaniu byłego piłkarza Ajaksu Amsterdam, Tottenhamu Hotspur, Interu Mediolan oraz Brentfordu, okazał się wyjazd na zgrupowanie kadry narodowej, uwieńczony pięknym golem zdobytym w meczu z reprezentacją Chorwacji (1:2) oraz jego spektakularnym występem i zwycięstwem Duńczyków 2:0 nad mistrzami świata, Francuzami.

– Myślę, że wrzesień był fajny – mówił Eriksen w rozmowie z przedstawicielami klubowych mediów. – Zanotowaliśmy udaną serię występów, w porównaniu do końcówki sierpnia, która pod względem wyników była dość trudna.

– Jestem wdzięczny za oddane na mnie głosy. Przychodząc tutaj nawet nie myślałem o tego typu nagrodach. W moich poprzednich klubach nie przyznawano wyróżnień dla najlepszych piłkarzy miesiąca. To jednak tylko podkreśla więź, jaką mamy z naszymi fanami. Oni czują się częścią tego wszystkiego i dlatego bardzo cieszę się z ich głosów – zakończył 30-latek.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze