premierleague.com

Marcus Rashford zawodnikiem września w Premier League

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Premier League za pomocą oficjalnej witryny oraz kont w mediach społecznościowych ujawniła wyniki głosowania fanów na zawodnika miesiąca. Tym razem wyróżnienie zgarnął napastnik Manchesteru United Marcus Rashford.

Wychowanek “Czerwonych Diabłów” brał udział przy wszystkich bramkach zdobytych przez Manchester United w pojedynkach z Leicester City oraz Arsenalem. Rashford dwukrotnie umieścił piłkę w siatce “The Gunners” oraz asystował przy pozostałych trafieniach swoich kolegów we wspomnianych starciach.

– Czuję się dobrze. Nie rozpoczęliśmy sezonu wystarczająco dobrze, więc cztery zwycięstwa w lidze dobrze na nas wpłynęły – mówił Rashford.

– Wciąż poznajemy się z nowym szkoleniowcem, lecz teraz już jesteśmy o wiele lepsi w wykonywaniu rzeczy, których on od nas oczekuje. Nadal mamy przed sobą dużo pracy i nie możemy się już doczekać, aby wspólnie się za to zabrać.

– Moją ulubioną chwilą we wrześniu było asystowanie przy jednej z bramek. Chodzi dokładnie o pierwszą bramkę Antony’ego. Było to bardzo ważne wydarzenie, które nas podbudowało oraz dodało nam siły. Widzieliśmy, jak wchodzi do zespołu i od razu strzela, to było po prostu ważne dla nas.

Jest to drugie tego typu wyróżnienie dla angielskiego napastnika. Wcześniej Rashford został wybrany najlepszym zawodnikiem miesiąca angielskiej ekstraklasy w styczniu 2019 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze