ManUtd.com

Konferencja prasowa Erika ten Haga przed meczem z Manchesterem City: jesteśmy pewni swoich umiejętności i wiemy, że jesteśmy w stanie wygrać

Mateusz Błaszczyk
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag spotkał się z przedstawicielami mediów w piątkowe popołudnie, aby odpowiedzieć na pytania związane z niedzielnymi derbami Manchesteru. Poruszone zostały m.in. tematy kontuzji w zespole, dyspozycji Harry’ego Maguire’a oraz Erlinga Haalanda.

Przede wszystkim gratuluję wygranej nagrody menedżera miesiąca. Co to mówi o waszych wspólnych osiągnięciach?

– To zasługa całej naszej grupy. To znak, że idziemy w dobrym kierunku, ale nic poza tym. Wciąż jesteśmy na początku sezonu i mamy wiele do poprawy. Dobrze wiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze, ale musimy ciężko pracować, aby wejść na wyższy poziom.

Co wiemy o kontuzjach i nieobecnych zawodnikach przed meczem?

– Pojawiły się kontuzje po przerwie na reprezentacje. Harry Maguire jest kontuzjowany i mamy wątpliwości co do Anthony’ego Martiala. Ten jednak trenował cały tydzień z drużyną i prezentował się bardzo dobrze, więc jestem zadowolony. Jeśli chodzi o resztę, to jedynie Axel Tuanzebe oraz Brandon Williams mają kontuzje, które wykluczają ich z gry na dłuższy czas.

Dużo mówi się o sytuacji Harry’ego Maguire’a. Wydaje się, że spada na niego wina za wszelkie niepowodzenia. Jesteś przez to zmuszony do bronienia go?

– Przede wszystkim muszę go trenować i wspierać, a wspieram go, ponieważ w niego wierzę. Miał bardzo udany okres przygotowawczy, zarówno treningi, jak i mecze. Później wypadł z wyjściowej jedenastki, ale to ma związek z dobrą formą pozostałych środkowych obrońców. Od tego czasu wygląda naprawdę dobrze na treningach, widzę jakie ma umiejętności. Wystarczy spojrzeć na jego dotychczasową karierę, żeby wiedzieć co potrafi. Prezentował się świetne w Leicester oraz Manchesterze United, a do tego ma prawie 50 występów w reprezentacji Anglii. To pokazuje, że ma duży potencjał. Zawodnicy w szatni, trenerzy, menedżer, wszyscy w niego wierzymy. To samo powiedziałem jemu. Jestem przekonany, że wróci do wysokiej dyspozycji.

Dla większości ludzi Manchester City stanowi punkt odniesienia dla reszty zespołów Premier League. Co sądzisz o nich i Guardioli oraz jak się czujesz przed bezpośrednim starciem?

– W pierwszej kolejności patrzymy na siebie. Już nie raz mówiłem jakie mamy podejście, chcemy wygrać każdy mecz i to jest nasz cel również na niedzielę. Musimy dać z siebie wszystko, trzymać się naszego stylu gry i naszych zasad. Oczywiście przygotujemy odpowiedni plan na to spotkanie, będziemy musieli go tylko zrealizować. Wiemy, że jeśli chcemy osiągnąć dobry rezultat, to nie możemy popełniać błędów.

Erik, co wiesz o derbach Manchesteru i co znaczy dla ciebie brać w nich udział?

– To nie są moje pierwsze derby, wiem z czym się to wiąże. Wiem, że to najważniejszy mecz dla kibiców w obrębie Manchesteru. Jestem podekscytowany. Chcesz być zaangażowany w te mecze, z uwagi na otaczające je atmosferę i to ile dodają energii. Robisz wszystko, by wygrać to spotkanie.

Jak przygotowujecie się na Erlinga Haalanda?

– Nie gramy przeciwko Haalandowi, a przeciwko Manchesterowi City. Mają więcej niż 11 piłkarzy, ale my również. Jesteśmy pewni swoich umiejętności i wiemy, że jeśli będziemy grali jak drużyna, będąc w posiadaniu piłki oraz w trakcie bronienia, to jesteśmy w stanie wygrać. Musimy w to wierzyć od momentu wyjścia z tunelu, aż do ostatniego gwizdka.

Jakie są twoje przemyślenia na temat zdrowia psychicznego zawodników. Jakie są twoje obawy związane z tym oraz udziałem kibiców w tym wszystkim?

– To część naszej pracy, staramy się stwarzać odpowiednie warunki. Mamy także ekspertów, którzy pomagają w tym, aby zawodnicy i drużyna szli w odpowiednim kierunku.

Jak spisuje się Harry Maguire?

– Uważam, że dobrze, ale u każdego zawodnika jest miejsce na poprawę. Jeśli uwierzy w swoje umiejętności, szybko wejdzie na nawet wyższy poziom, niż wcześniej. Powtarzam, że jestem o tym przekonany, gdyż widzę, że posiada wysokie umiejętności.

Przeszedłeś drogę od przegrania dwóch pierwszych meczów do bycia menedżerem miesiąca. Jak podsumowałbyś ten postęp?

– W futbolu chodzi o rezultat, za to jesteś oceniany. Natomiast ja myślę długoterminowo. Graliśmy bardzo dobrze na tournée przedsezonowym, po czym zanotowaliśmy dwie porażki. Następnie wygraliśmy cztery mecze ligowe z rzędu, więc jesteśmy zadowoleni. Wiemy jednak, że nadal popełniamy błędy i musimy się poprawić. Nad tym pracujemy każdego dnia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze