Erik ten Hag po porażce z Man City: dzisiaj zabrakło nam wiary. Musimy wyciągnąć lekcję z tego starcia

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag postanowił udzielić wywiadu dla Sky Sports oraz BBC po przegranych derbach Manchesteru. Tym razem w prestiżowych derbach triumfowali zawodnicy “Obywateli”, a zdaniem Ten Haga jego podopiecznym zabrakło przede wszystkim wiary.

Manchester City wygrał 6:3 z Manchesterem United, a hat-tricki w tym starciu zaliczyli Erling Haaland oraz Phil Foden. Natomiast do siatki “Obywateli” trafiali: dwukrotnie Anthony Martial oraz raz Antony. Po meczu wywiadu mediom udzielił sam Erik ten Hag.

– Ewidentny brak wiary. Jestem zaskoczony, ponieważ nie mogliśmy wprowadzić tego na boisko. Widziałem całkowicie inny zespół, jego duch też był inny oraz brakowało przede wszystkim przekonania. Muszę porozmawiać z moimi zawodnikami, aby dowiedzieć, co tam się wydarzyło – mówił Ten Hag.

– Jeśli nie walczysz podobnie jak my, to możesz mieć ogromny problem w starciu z Manchesterem City. Jest to inna sytuacja w porównaniu do meczu z Brentford. Tamtego dnia po prostu nie biegaliśmy. Dzisiaj mieliśmy siłę, lecz brakowało nam przekonania.

– Jutro pokażę zespołowi, że jesteśmy w stanie odpowiednio wejść w mecz. Przy pierwszym golu wygraliśmy starcie o piłkę i mogliśmy stworzyć sytuację zagrażającą rywalom, lecz postanowiliśmy oddać im futbolówkę. Jest to niedopuszczalne.

– Chciałem zmienić nastawienie tego zespołu. Dzięki temu byliśmy odważniejsi w drugiej połowie, co przyniosło nam akcje bramkowe oraz trzy gole. Trzeba uczyć się na błędach. W kolejnym spotkaniu musimy zaprezentować się lepiej.

– Jeśli nie jesteś odpowiednio skoncentrowany w meczu z Manchesterem City, to zostaniesz bardzo szybko zweryfikowany oraz ograny. Właśnie to miało dzisiaj miejsce. Oni wykorzystują twoje błędy.

– Manchester City dobrze dzisiaj zagrał, lecz nie wypracował sobie tej przewagi. Po prostu nasza postawa była niewystarczająco dobra. Piłkarze jako jednostki nie byli przekonani na boisku oraz nie wspierali siebie, kiedy było to potrzebne.

– Oczywiście są również pozytywy w tym meczu, lecz obecnie nie mogę o tym mówić. Zawiedliśmy dzisiaj fanów, zawiedliśmy samych siebie. Jestem bardzo rozczarowany tym spotkaniem. Musimy z tym żyć oraz wyciągnąć lekcję.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze