ManUtd.com

Tyrell Malacia: wiele osób uważało, że skończę na ławce rezerwowych

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Tyrell Malacia jest piłkarzem Manchesteru United zaledwie od trzech miesięcy, lecz w tym czasie zdołał już  wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie “Czerwonych Diabłów”. Holender w rozmowie z “The Mirror” podkreślił, że od momentu przybycia na Old Trafford wierzył, że może być ważnym elementem zespołu.

Malacia dość niespodziewanie wygrał rywalizację z Lukiem Shawem o miejsce na lewej obronie. 23-latek bardzo szybko wskoczył do wyjściowego składu i stał się ważnym elementem defensywy, która spisuje się coraz lepiej.

– Wiele osób myślało, że skończę na ławce rezerwowych, ponieważ Manchester United miał w składzie reprezentanta Anglii oraz reprezentanta Brazylii. Wiedziałem również, że ludzie będą mnie oceniać, ponieważ byłem najtańszym graczem sprowadzonym do klubu tego lata – stwierdził zawodnik.

– Kiedy grasz i wykonujesz swoje zadania na boisku, to zamykasz wszystkim usta. W głębi duszy wiedziałem, że mogę wywalczyć sobie miejsce w składzie. Wierzyłem we własne możliwości, ponieważ wiem, jak walczyć o swoją przyszłość. Nigdy w moim życiu nie było łatwo. Musiałem przezwyciężyć kilka poważnych niepowodzeń i poradzić sobie z rozczarowaniami – dodał.

Obrońca w wywiadzie przekonywał również, że gra w Anglii była jego marzeniem, więc oferta z Manchesteru United była dla niego niezwykle atrakcyjna.

– Transakcja przebiegła dokładnie tak, jak miała. Jestem w Manchesterze United i tylko to się liczy. Zawsze marzyłem o grze w Premier League, więc kiedy dostałem tę ofertę, wiedziałem, że chce tu trafić – podkreślił Malacia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze