Image: beIN Sports

Arsene Wenger: kiedy zobaczyłem, że Eriksen kryje Haalanda, zacząłem się martwić o Manchester United

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

W niedziele “Czerwone Diabły” musiały przełknąć gorycz porażki w 188. derbach Manchesteru. Po tym spotkaniu Arsene Wenger na antenie beIN Sports skrytykował indywidualnie kilku piłkarzy Erika ten Haga oraz podkreślił, jak wielkie błędy popełnili podczas stałych fragmentów gry.

Spotkanie z Manchesterem City było jednym z najgorszych w tym sezonie w wykonaniu “Czerwonych Diabłów. Arsene Wenger przyczyn tak słabego występu upatrywał w przewadze, jaką “Obywatele” stworzyli sobie w bocznych strefach boiska.

– Dla mnie niewiarygodne było to, jak słabo Manchester United spisywał się w defensywie w bocznych sektorach boiska. Na początku meczu Dalot złapał żółtą kartkę, a Sancho i Antony w ogóle nie pomagali w defensywie. Przez całą pierwszą połowę mieli problemy z bronieniem na bokach obrony – stwierdził były szkoleniowiec Arsenalu.

– Czułem, że po odbiorze ci piłkarze przesadnie chcą się trzymać planu. Chcieli szybko kontratakować i przez to często tracili piłkę. Nie mieli wystarczającego posiadania. Manchester United nie starał się utrzymywać przy piłce. Zawodnicy próbowali tylko szybkich ataków – dodał.

– Kiedy zobaczyłem, że Eriksen kryje Haalanda w polu karnym, zacząłem się martwić o Manchester United. Dlatego uważam, że 0:4 po pierwszej połowie było sprawiedliwe, a w drugiej części Manchester City mógł strzelić jeszcze więcej bramek, gdyby utrzymał to tempo – zaznaczył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze