BT Sport

Erik ten Hag po wygranej z Omonią Nikozja dla BT Sport: graliśmy zbyt statycznie, więc postanowiłem dokonać zmian

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United pokonał na wyjeździe w Lidze Europy Omonię Nikozję i aktualnie zajmuje drugą pozycję w swojej grupie. Pomeczowego wywiadu dla BT Sport udzielił Erik ten Hag. Szkoleniowiec stwierdził, że Anthony Martial jest ważnym członkiem jego zespołu.

„Czerwone Diabły” ostatecznie pokonały Omonię Nikozję w spotkaniu rozgrywanym na Cyprze w ramach fazy grupowej Ligi Europy. Do siatki cypryjskiego klubu trafiali: Anthony Martial oraz dwukrotnie Marcus Rashford. Anglik asystował też przy bramce Francuza.

Pomeczowego wywiadu dla BT Sport zdecydował się udzielić sam Erik ten Hag. Holender w rozmowie z mediami opowiedział o pozycji Anthony’ego Martiala w jego zespole oraz ocenił całe spotkanie ze swojej perspektywy.

– W okresie przygotowawczym widzieliśmy, jak ważny może być dla nas Anthony Martial. Moment, w którym nabawił się kontuzji w meczu z Atletico Madryt, był smutny dla całego zespołu. Straciliśmy go i nie mogliśmy na niego postawić w pierwszych tygodniach sezonu, co również miało wpływ na naszą postawę w tamtych meczach – mówił Erik ten Hag dla BT Sport.

– Dobrze rozpoczęliśmy, ponieważ stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Później niestety przydarzył nam się błąd, a nie powinien. W takim momencie oraz miejscu musisz być odpowiedzialny. Były to ciężkie minuty dla nas i musimy wyciągnąć z nich lekcję.

– W przerwie rozmawialiśmy o kilku sprawach, szczególnie o biegach. Graliśmy zbyt statycznie. Musieliśmy coś zmienić w tej sprawie, więc właśnie dlatego dokonaliśmy tych dwóch zmian.

– Dzisiaj dobrze wyglądali: Luke Shaw, Marcus Rashford oraz bezapelacyjnie Anthony Martial. Wydaje mi się, że zmiany miały dzisiaj duży wpływ na przebieg meczu. Jest to bardzo dobre i powoduje, że zespół staje się silniejszy.

– Była to dopiero rozgrzewka, ponieważ naszą reakcję zobaczycie dopiero w niedzielę. Musimy zaprezentować się najlepiej, jak tylko potrafimy. Teraz musimy się przygotować do tego meczu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze