Erik ten Hag wyjaśnia wybór składu na mecz z Omonią Nikozja

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag postanowił udzielić krótkich przedmeczowych wywiadów BT Sport oraz „MEN”. Holenderski szkoleniowiec opowiedział nieco o zbliżającym się dużymi krokami starciem z Omonią Nikozja oraz skomentował bieżącą sytuację Cristiano Ronaldo.

O 18:45 usłyszymy pierwszy gwizdek w spotkaniu Manchesteru United z Omonią Nikozja w ramach fazy grupowej Ligi Europy. W tym spotkaniu w pierwszej jedenastce przyjdzie nam oglądać m.in. Cristiano Ronaldo oraz Cesemiro, którzy nie otrzymywali w ostatnich spotkaniach szans od pierwszych minut.

Przedmeczowych wywiadów brytyjskim mediom postanowił udzielić sam szkoleniowiec Manchesteru United Erik ten Hag.

– Musimy wygrywać w każdym spotkaniu, to jest naszym aktualnym celem. Przygotowaliśmy się do tego pojedynku odpowiednio, więc teraz musimy postawić kolejny krok w naszym procesie rozwoju – mówił Ten Hag dla BT Sport.

– Wszyscy wiedzą, jak Cristiano wszedł w ten sezon, a nie miał odpowiedniego okresu przygotowawczego. Teraz z każdym dniem jest w coraz lepszej formie, a przerwa reprezentacyjna bardzo temu pomogła. Zobaczymy, jak będzie prezentować się w przyszłości, lecz mamy wiele spotkań przed sobą w Premier League oraz Lidze Europie.

– Do pewnego momentu w meczu potrzebujesz cierpliwości i wytrwałości, lecz my również potrzebujemy intensywności. Musimy znaleźć odpowiedni balans. Jeśli wejdziemy na odpowiedni poziom intensywności, to nasi rywale nie będą w stanie za nami nadążyć.

– Casemiro do nas dołączył, lecz zaczęliśmy wtedy wygrywać. Na samym początku miał problemy kondycyjne, lecz ma kilka spotkań za sobą, dobrze prezentował się na treningach oraz nauczył się już naszej gry. Wiem, że jest w stanie zrobić kolejny krok i odnaleźć się w zespole – mówił Ten Hag dla „MEN”.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze