baodongkhoi.vn

Marcus Rashford po wygranej z Omonią Nikozja dla BT Sport: wynik jest korzystny, lecz musimy pozbyć się błędów z naszej gry

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Marcus Rashford zdobył dwie bramki w wygranym meczu Ligi Europy z Omonią Nikozja, co w głównej mierze umożliwiło zdobycie ważnych trzech punktów. W pomeczowym wywiadzie Anglik nie ukrywał, że dobrze mu się współpracuje z Anthonym Martialem.

Wychowanek Manchesteru United pojawił się na boisku w drugiej połowie, a swój występ przypieczętował dwoma trafieniami i asystą. Ostatecznie Manchester United zwyciężył z cypryjskim zespołem 3:2, co zapewniło drużynie prowadzonej przez Erika ten Haga komplet punktów.

Trzecią bramkę dla “Czerwonych Diabłów” kilkanaście sekund po pojawieniu się na murawie zdobył Anthony Martial. Rashford w pomeczowym wywiadzie dla BT Sport skomentował swoją współpracę z francuskim napastnikiem.

– Wydaje mi się, że mogę grać zarówno na lewej stronie, jak i środku ataku. Jednak lewa flanka jest dla mnie bardziej naturalną pozycją. Bycie wszechstronnym jest dużym atutem – mówił Rashford.

– Kiedy Ten Hag dokonał zmian, to chciał, aby jego zespół był nieco bardziej dynamiczny. Chciał, aby jego zespół stworzył więcej okazji w ataku, aby próbował zdobyć bramki. Kiedy przegrywasz jednym golem, musisz coś takiego zrobić.

– Anthony Martial jest dla nas ważnym zawodnikiem i był nim od dłuższego czasu. Kiedy jest szczęśliwy, to jest niesamowitym zawodnikiem. Bardzo cieszę się z możliwości gry z nim. Dobrze było dzisiaj zagrać u jego boku, bo poskutkowało to jego golem. Spróbujemy to powtórzyć w przyszłości.

– Wydaje mi się, że to jest dobre dla niego. Obaj byliśmy kontuzjowani, lecz on nie grał nieco dłużej ode mnie, więc łapanie minut w jego przypadku jest ważne. Jest to drugi mecz, kiedy wchodzi z ławki, trafia do siatki i robi różnicę.

– Każde kolejne spotkanie stwarza ci okazje, których nie miałeś w poprzednim. Taki mecz był nam po tym weekendzie potrzebny. Musieliśmy zmierzyć się z innym środowiskiem. Jest to korzystny dla nas wynik. Teraz musimy po prostu wyeliminować nasze błędy.

– Zadanie zostało wykonane, lecz mogliśmy to zrobić o wiele lepiej. Nie mówię, że źle graliśmy w obronie, lecz po prostu popełniliśmy błędy, a one zdarzają się w piłce. Musimy iść naprzód, lecz musimy też skupić się, aby popełniać mniej błędów w przyszłości.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze