ManUtd.com

UEFA: Marcus Rashford najlepszym piłkarzem tygodnia w Lidze Europy

Tomasz Pasternak

Marcus Rashford został wybrany najlepszym piłkarzem mijającego tygodnia w rozgrywkach Ligi Europy UEFA. Napastnik Manchesteru United przyczynił się do wygranej 3:2 w wyjazdowym pojedynku przeciwko Omonii Nikozja.

Przypomnijmy, że w meczu 3. kolejki fazy grupowej Marcus Rashford brał udział przy każdej z trzech bramek dla „Czerwonych Diabłów”, samemu dwukrotnie pakując piłkę do siatki, a także asystując przy trafieniu Anthony’ego Martiala.

Co ważne, reprezentant Anglii potrzebował na to zaledwie 45 minut, bowiem pojawił się na placu gry dopiero po przerwie. W pomeczowych wywiadach pochwał pod adresem wychowanka klubu nie szczędził menedżer Erik ten Hag, to właśnie 24-latkowi przypisując główną zasługę w odwróceniu losów spotkania.

Marcus Rashford w wyścigu po to wyróżnienie wyprzedził przymierzanego do transferu do Manchesteru United, Cody’ego Gakpo z PSV Eindhoven (2 bramki w wygranym 5:1 starciu z Zurychem), a także Wissama Ben Yeddera z Monaco (2 bramki w wygranym 3:1 pojedynku przeciwko Trabzonsporowi).