manutd.com

David de Gea po meczu z Evertonem dla BT Sport: jestem szczęśliwy w Manchesterze i chciałby zostać tutaj na dłużej

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Gracz Manchesteru United, David de Gea po wygranym spotkaniu z Evertonem postanowił udzielić wywiadu dla BT Sport. Hiszpański bramkarz odpowiedział na pytanie związane z jego przyszłością w Manchesterze United.

„Czerwone Diabły” wygrały z Evertonem na wyjeździe, a bramki na wagę zwycięstwa zdobyli Antony oraz Cristiano Ronaldo. W bramce pomiędzy słupkami tego dnia mogliśmy oglądać Davida de Geę, który w końcówce wybronił celne i groźne uderzenie Jamesa Garnera. Hiszpan udzielił wywiadu po meczu mediom.

– Kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania do 80 minuty. Jest to bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ pozytywnie wpłynie na naszą pewność siebie. Nie możemy się już doczekać kolejnych spotkań – mówił David de Gea dla BT Sport.

– Bycie tutaj, dzisiaj jest ogromnym przywilejem. Cieszę się, że mogłem stanąć dzisiaj pomiędzy słupkami bramki i walczyć z tym zespołem o zgarnięcie kompletu punktów.

– [Cristiano Ronaldo] Nigdy wcześniej nie był w sytuacji, że musiał rozpoczynać spotkania na ławce. Jednak sposób, w jaki pracuje oraz trenuje, jest niesamowity. Nie był to najłatwiejszy okres dla niego, lecz nadal pokazuje, że jest niesamowitym zawodnikiem.

Dziennikarze zapytali się doświadczonego zawodnika o możliwość podpisania nowego kontraktu z Manchesterem United. Aktualna umowa zawodnika wygasa w czerwcu 2023 roku, czyli po zakończeniu trwającego sezonu.

– Skupiam się aktualnie na spotkaniach, staram się pomóc drużynie na tyle, na ile umiem. Oczywiście chciałbym tutaj zostać na dłużej, więc zobaczymy, co się jeszcze wydarzy. Jestem bardzo szczęśliwy tutaj.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze