manutd.com

„The Sun”: Harry Maguire udał się na kilkudniowy urlop do Portugalii

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Harry Maguire otrzymał od menedżera Erika ten Haga specjalne pozwolenie na kilkudniowy urlop – takie informacje opublikował znany z poruszania kontrowersyjnych tematów, dziennik „The Sun”. W dalszej treści artykułu czytamy, że decyzja ta łamie sztywne zasady, jakie na początku sezonu ustalił sam holenderski szkolenowiec.

Kapitan Manchesteru United już od dłuższego czasu prezentuje zniżkę formy, notując serię niezbyt udanych występów zarówno na szczeblu klubowym, jak i reprezentacyjnym. Anglik zaczynał sezon w wyjściowym składzie „Czerwonych Diabłów”, ale po tym jak klub po dwóch kolejkach wylądował na ostatnim miejscu w tabeli Premier League, piłkarz wypadł z podstawowej „jedenastki”.

Podstawową parę obrońców stworzyli Lisandro Martinez i Raphael Varane, a na Maguire’a spłynęła lawina publicznej krytyki. Ponadto, w zremisowanym 3:3 spotkaniu reprezentacji Anglii i Niemiec nabawił się urazu ścięgna.

By przezwyciężyć ten wyjątkowo trudny czas, Erik ten Hag rzekomo podjął decyzję o udzieleniu piłkarzowi kilku dni urlopu i zezwolić na jego wyjazd do Portugalii. Tam, wraz z rodziną, Maguire miał „oczyścić głowę” i podbudować ogólną kondycję, podczas gdy reszta składu udała się na Cypr, na mecz Ligi Europy przeciwko Omonii Nikozja. Mającemu 29 lat obrońcy miał towarzyszyć klubowy fizjoterapeuta.

„The Sun” zauważa jednak, że w ten sposób holenderski menedżer niejako złamał ustaloną na początku sezonu zasadę, mówiącą o tym, że kontuzjowani piłkarze powinni leczyć urazy na miejscu, w ośrodkach treningowych klubu. W przeszłości Manchester United miał pod tym względem spore problemy, głównie za sprawą Paula Pogby (wyjazdy rehabilitacyjne do Dubaju) czy Bastiana Schweinsteigera (konsultacje medyczne z niemieckim lekarzem Hans-Wilhelmem Muller-Wohlfahrtem).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze