manutd.com

Rio Ferdinand: martwi mnie forma Jadona Sancho

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Rio Ferdinand przyznał, że martwi go fakt, iż Jadon Sancho nie jest w stanie przenieść swojej formy z Bundesligi do Premier League. 22-latek ostatnio stracił miejsce w podstawowym składzie.

Zwycięski mecz Manchesteru United z Evertonem Jadon Sancho oglądał z ławki rezerwowych. Rio Ferdinand martwi się, że w najbliższym czasie może się to stać normą dla angielskiego skrzydłowego.

– Nie widziałem tutaj jeszcze jego formy z Bundesligi. To mnie martwi. Gdybym był Jadonem Sancho albo   był w jego obozie, szukałbym drogi do zresetowania się, odzyskania Sancho, którego talent był podziwiany w całej Europie.

– Jego liczby w Niemczech były świetne, robił tam niesamowite rzeczy. Nie przeniósł tego jednak do Premier League. Nie wiem czemu. Jaki jest tego powód? Czy to przez ustawienie zespołu? Czy to przez tempo Premier League?

– Może otrzymał więcej zadań defensywnych i potem brakuje mu energii, kiedy piłka jest przenoszona do ofensywy? Liczba jego asyst oraz goli nie jest najlepsza, kiedy porównasz to do innych graczy na jego pozycji.

– Miał jeden sezon na zaadaptowanie się do ligi. Po przygotowaniach do tego sezonu myślałem sobie: “okej, wygląda na to, że dostaniemy Sancho z Dortmundu”. Uważam, że pokazał wtedy, że potrafi zdobywać bramki, robił to w spotkaniach z Liverpoolem oraz Leicester.

– Czasami, kiedy jesteś poza formą, to unikasz gry. Nie zrozumcie mnie źle, on bardzo ciężko pracował. Jednak piłkarz taki jak Jadon chce otrzymywać piłkę, chce się pokazać, zaprezentować swoje umiejętności, mijać rywali.

– Nie pokazał jeszcze swoich umiejętności, czegoś co poruszyłoby widownię. Gdyby jednak potrafił poprawić swoje statystyki, to zupełnie zanegowałoby ten argument. Pokazał już, że potrafi spokojnie wykańczać akcje, gdyby tylko zdobywał więcej bramek oraz asyst, gdyby mocniej wpływał na grę w tych rejonach boiska.

– Po prostu chciałbym zobaczyć Sancho, który wcześniej mnie zachwycał, kiedy domagałem się, aby częściej grał w reprezentacji na Mistrzostwach Europy. Jak na razie tego nie widzę.

 

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze