Getty Images

Konferencja prasowa Ten Haga przed meczem z Omonią Nikozja: na każdej pozycji mamy dublerów

DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej poprzedzającej drugie starcie z Omonią Nikozja w ramach fazy grupowej Ligi Europy.

PRZEDMECZOWA KONFERENCJA PRASOWA ERIKA TEN HAGA:

Czy możesz podzielić się nowymi informacjami na temat zdrowia Anthony’ego Martiala?

– Nie tym razem, zobaczymy, jak będzie się czuł w niedzielę.

Czy jacyś piłkarze nie są zdolni do gry z Omonią?

– Tak, Harry Maguire. Poza tym na dłużej wypadają Donny van de Beek i Aaron Wan-Bissaka.

Diogo Dalot spisuje się pod twoją wodzą bardzo dobrze, ale wydaje się, że w hierarchii nie ma nikogo, kto mógłby z nim konkurować. Jak zamierzasz zarządzać jego minutami?

– Victor Lindelof może grać na tej pozycji. Tyler Malacia tak samo. Mamy kilka innych opcji. Poradzimy sobie.

To dziwny sezon z powodu Mistrzostw Świata. Jeśli zajmiesz drugie miejsce w tej grupie, będziesz miał do rozegrania dodatkowe mecze. Jak ważne zatem jest zajęcie pierwszego miejsca?

– Powiedziałem zawodnikom kilka tygodni temu, przed przerwą, jak ważne jest zajęcie pierwszego miejsca, więc to będzie nasz cel. Ale jak wiecie naszym zamiarem jest wygrywanie wszystkich spotkań. Chcemy tego uniknąć.

Czy czujesz, że masz wystarczającą głębię składu, aby poradzić sobie z liczbą spotkań?

– Myślę, że wszystkie kluby, które grają w Europie, mają ten sam problem. Na wszystkich pozycjach mamy dublerów. Spodziewamy się kontuzji i zawieszeń – wtedy będziemy musieli sobie z tym poradzić.

Jak podchodzisz do tego spotkania? Czy zamierzasz dać szansę zawodnikom z zaplecza zespołu, czy zrobisz wszystko, by odnieść zwycięstwo?

– Zrobimy wszystko, by zdobyć trzy punkty. Pierwszy mecz jest zawsze najważniejszy. To rozgrywki europejskie, jest trudno, chcemy zająć pierwsze miejsce, więc musimy wygrać ten mecz.

Erik, to jasne, jak ważny dla twojej drużyny jest Christian Eriksen. Czy przyjdzie taki moment, kiedy będziesz musiał mu dać odpocząć?

– Musimy zarządzać czasem gry wszystkich zawodników i to jest to, co robię cały czas. To dlatego mamy po dwóch zawodników na każdą pozycję, więc jeśli będzie trzeba, to będziemy rotować. Jeśli ktoś odniesie kontuzję lub straci swoją formę, to go wymienimy. Mamy różne opcje, to dobra wiadomość.

Rashford w końcówce meczu z Evertonem nabawił się stłuczenia. Czy zagra przeciwko Omonii?

– Będzie trenował przed meczem.

Rozmawiałeś w ogóle z Anthony Martialem? Te ciągłe kontuzje muszą być frustrujące.

– Rozmawialiśmy kilka razy. Jest rozczarowany tą sytuacją. Kiedy przebywał na boisku, spisywał się bardzo dobrze. W niedzielę popisał się dobrą asystą do Antony’ego. Świetnie zachowywał się w pressingu. Myślę, że miał duży wpływ na to, jak dobrze graliśmy w pierwszej połowie.

Czy dla ciebie to również frustrujące, ponieważ miałeś wobec niego plany?

– Chcę, aby każdy zawodnik był dostępny. Czasami jestem rozczarowany, gdy zawodnicy są kontuzjowani, bo wiem, że ich potrzebujemy. Zwłaszcza, że mamy do rozegrania mnóstwo spotkań. Muszę jednak sobie z tym poradzić. Chodzi o graczy, którzy są dostępni i to na nich się koncentruję.

Rio Ferdinand powiedział niedawno, że Ronaldo mógłby się poczuć zlekceważony. Jak na to odpowiesz?

– Chcę go wspierać tak bardzo, jak to możliwe. Mamy pewne wymagania wobec niego. Wiemy, czego oczekujemy od niego na pewnych pozycjach na boisku. Chcę wydobyć z niego to, co najlepsze. Jest teraz w lepszej formie i jestem podekscytowany tym, co może wnieść do składu.

A więc to była kwestia przygotowania fizycznego? Musiał sprostać twoim wymaganiom kondycyjnym?

– Na starcie zdecydowanie tak było. To dowód na to, że nikt nie może przegapić okresu przygotowawczego, ponieważ później trzeba nadrabiać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze