manutd.com

„Jest rozczarowany tą sytuacją”. Erik ten Hag o kontuzji Anthony’ego Martiala

Bartek Bogus
Zmień rozmiar tekstu:

Na konferencji prasowej przed czwartkowym meczem przeciwko Omonii Nikozja, Erik ten Hag m.in. zaktualizował informacje na temat stanu zdrowia Anthony’ego Martiala.

W miniony weekend napastnik Manchesteru United pojawił się w wyjściowym składzie na wygrany 2:1 mecz ligowy przeciwko Evertonowi. Reprezentant Francji miał duży udział przy pierwszym golu, obsługując podaniem kolegę z zespołu, Antony’ego, jednak nie cieszył się z asysty zbyt długo, ponieważ – z powodu kontuzji – zszedł z boiska już w 29. minucie spotkania.

Po tym jak nabawił się urazu ścięgna podkolanowego w trakcie przygotowań do nowego sezonu, Martial mógł liczyć na dość łagodne traktowanie i stopniowe, ponowne wprowadzanie do składu. Francuz odwdzięczył się trzema golami w dwóch występach – przeciwko Manchesterowi City (2) oraz Omonii Nikozja (1). Po raz ostatni przed tymi spotkaniami, napastnika mogliśmy oglądać w akcji podczas sierpniowej wygranej nad Liverpoolem (2:1).

– Nie tym razem, zobaczymy, jak będzie się czuł w niedzielę – odpowiedział Ten Hag, zapytany o to czy może podzielić się nowymi informacjami na temat zdrowia Martiala.

– Rozmawialiśmy kilka razy. Jest rozczarowany tą sytuacją. Kiedy przebywał na boisku, spisywał się bardzo dobrze. W niedzielę popisał się dobrą asystą do Antony’ego. Świetnie zachowywał się w pressingu. Myślę, że miał duży wpływ na to, jak dobrze graliśmy w pierwszej połowie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze