thepeoplesperson.com

Erik ten Hag wyjaśnił wybór składu na mecz z Omonią Nikozja

, Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Szkoleniowiec Manchesteru United Erik ten Hag w przedmeczowym wywiadach dla BT Sport oraz MUTV wyjaśnił wybór składu na mecz z Omonią Nikozja. W pierwszej jedenastce holenderski szkoleniowiec postanowił dokonać kilku zmian personalnych.

Podopieczni Erika ten Haga przygotowują się aktualnie do czwartego spotkania w ramach tegorocznej edycji Ligi Europy. Ten mecz będzie kolejną okazją na zdobycie kompletu punktów, które są niezwykle ważne dla końcowego układu tabeli.

Względem pierwszej jedenastki z niedzielnego meczu z Evertonem Ten Hag postanowił dokonać trzech zmian. Rotacja spowodowana jest napiętym terminarzem, ponieważ kolejne spotkanie “Czerwonych Diabłów” z Newcastle United na Old Trafford zaplanowane jest na niedzielę.

– Chciałem zachować filary w zespole. Kiedy dokonujesz zbyt wielu zmian, to często znika rutyna, a właśnie temu chciałem zapobiec. Chciałem wystawić kilku graczy podstawowej jedenastki oraz dokonać kilku zmian w ramach rotacji – mówił Ten Hag dla BT Sport.

– Cieszę się z powrotu na Old Trafford, bo trochę nas tutaj nie było! Udało nam się tutaj coś zbudować, czyli wspólnotę pomiędzy zawodnikami a fanami. Chcemy, aby na obiekcie panowała świetna atmosfera, więc musimy ją zbudować przed nadchodzącymi spotkaniami – mówił Ten Hag dla MUTV.

– Jest to ważne spotkanie, ponieważ obchodzi nas wyłącznie pierwsze miejsce w grupie. Takie mecze dają ci przewagę. Po pierwsze musimy dzisiaj wygrać, gdyż jak najprędzej chcemy awansować do kolejnej rundy. Jednakże chcemy też wygrać tę grupę.

– Fred dobrze radził sobie na treningach, a kiedy wchodził z ławki, to zawsze robił różnicę. Dzisiaj potrzebujemy pressingu, a on jest w tym bardzo dobry. Jest w tym specjalistą. Moim zdaniem jest to dobra decyzja.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze