Fb (Diogo Dalot)

Fabrizio Romano: Man Utd reaguje na zainteresowanie Barcelony Diogo Dalotem

, Bartek Bogus
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podaje Fabrizio Romano, Manchester United aktywuje przedłużenie kontraktu Diogo Dalota, aby tym samym odeprzeć zainteresowanie zawodnikiem ze strony FC Barcelony. Portugalczykowi został już ostatni rok umowy, ale klub ma możliwość przedłużenia jego pobytu na Old Trafford do 2024 roku.

Barcelona to rzekomo jeden z wielu klubów śledzących jego sytuację, jednak 23-latek nie będzie dostępny jako wolny zawodnik latem przyszłego roku.

Od czasu przybycia do klubu menedżera Erika ten Haga, Diogo Dalot umocnił swoją pozycję na prawej stronie obrony, rozgrywając już 12 meczów we wszystkich dotychczasowych rozgrywkach w tym sezonie.

Reprezentant Portugalii wielkimi krokami zbliża się do 100 występów dla klubu, w którym spędza już piąty sezon. Od czasu wypożyczenia do Mediolanu w sezonie 2020/2021, stał się on kluczową częścią składu Manchesteru United.

Jak poinformował z kolei Rob Dawson z ESPN, jest już niemal przesądzone, że Dalot znajdzie się w kadrze reprezentacji Portugalii na mundial w Katarze. Przypomnijmy, że podczas ostatniego zgrupowania 23-latek dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu przeciwko Czechom (4:0). Były to jego pierwsze trafienia w narodowych barwach.

Diogo Dalot dołączył do Manchesteru United w 2018 roku. W barwach „Czerwonych Diabłów” rozegrał 77 meczów, w których strzelił jednego gola i zanotował pięć asyst. Portal Transfermarkt wycenia go aktualnie na 28 milionów euro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze