MUTV

Konferencja prasowa Erika ten Haga po meczu z Newcastle United: jestem pewien, że z czasem zaczniemy zdobywać więcej goli

Mateusz Błaszczyk
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag wziął udział w konferencji prasowej po bezbramkowym remisie z Newcastle United. Holender powiedział na niej co sądzi o tym jak zaprezentowała się jego drużyna, a także wyjaśnił dlaczego ściągnął z boiska Cristiano Ronaldo i dlaczego była to jedyna zmiana, jakiej dokonał.

Co sądzisz o sytuacji, w której Ronaldo skierował piłkę do siatki po odebraniu piłki Pope’owi, zanim ten wykonał rzut wolny?

–  Wszyscy widzieli co się stało. Nie będę tego komentował.

Uważasz, że zasłużyliście na wygraną w tym spotkaniu?

– Wynik jest rozczarowujący, ale jestem zadowolony z tego jak zagraliśmy. Dobrze pressowaliśmy przez cały mecz, a po przerwie poprawiliśmy także posiadanie piłki. Całkowicie zdominowaliśmy rywali w drugiej połowie i walczyliśmy do samego końca. Są jedną z najlepszych drużyn w Premier League pod względem fizycznym, a pod koniec meczu odstawali od nas w tym aspekcie. Złamaliśmy ich, ale nie udało nam się ich wykończyć poprzez strzelenie bramki. Mieliśmy do tego dwie dobre szanse, strzał Freda i główka Rashforda, ale żadna nie zakończyła się golem. Jestem w stanie to przyjąć, bo w piłce nożnej takie rzeczy się zdarzają. Dlatego jestem zadowolony z naszego występu, pomimo wyniku.

Obawiasz się, że drużyna staje się zbyt zależna od Christiana Eriksena?

– Nasza kadra nie składa się tylko z jedenastu piłkarzy. W ostatnich tygodniach widzieliście, że inni zawodnicy także mają swój wkład w wyniki zespołu. W dodatku dzisiejszy skład zagrał bardzo dobrze.

Czy zmiana Ronaldo była podyktowana tym, że chciałeś mu dać odpocząć?

– Mamy do rozegrania cztery mecze w przeciągu 10 dni. Chcę, aby wszyscy moi napastnicy byli wypoczęci, więc muszę nimi rotować. Musimy to dobrze rozplanować bo nie wszyscy są zdolni do gry, a naszym celem jest wygranie wszystkich tych spotkań.

Eddie Howe uważa, że jego drużynie należał się rzut karny po starciu Calluma Wilsona z Raphaelem Varanem. Jaka jest twoja opinia?

– Jak już mówiłem, nie będę komentował decyzji sędziowskich.

W końcówce mieliście dwie dobre okazje, ale na przestrzeni całego meczu tylko dwa wasze strzały były w światło bramki. Uważasz, że kreujecie sobie wystarczająco szans?

– Jeśli się nie mylę, oddaliśmy łącznie 15 strzałów. Jestem pewien, że z czasem zaczniemy zdobywać więcej goli.

Czy wykonałeś tylko jedną zmianę, ponieważ uważałeś, że zawodnicy, którzy byli już na boisku byli najlepszą opcją?

– Dokładnie. Jak wiecie zawodnicy tacy jak Christian Eriksen, Anthony Martial czy Scott McTominay nie byli dostępni na to spotkanie. Wprowadziłem powiew świeżości w postaci Rashforda. Gdyby wykorzystał tamtą sytuację, nikt nie miałby żadnych zastrzeżeń. Musimy to zaakceptować, wyciągnąć wnioski i skupić się na następnym meczu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze