ManUtd.com

Mason Greenwood po pierwszej rozprawie. Spędzi w areszcie najbliższy miesiąc

, Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Mason Greenwood pozostanie w areszcie co najmniej do 21 listopada br. – to najważniejsza informacja, jaka w poniedziałkowe popołudnie wypłynęła z Sądu Magistrackiego w Manchesterze. To właśnie tam rozpoczął się proces sądowy przeciwko napastnikowi Manchesteru United.

Mark Hadfield, sędzia prowadzący sprawę, podjął decyzję o przedłużeniu aresztu w związku ze złamaniem warunków zwolnienia za kaucją, jakie wyszły na jaw w miniony weekend. Okazało się bowiem, że Greenwood kontaktował się z jego byłą partnerką, Harriet Robson, która początkiem stycznia br. oskarżyła piłkarza o znęcanie się oraz próbę gwałtu.

Po tym jak 21-latek potwierdził jego imię i nazwisko, datę urodzenia oraz adres zamieszkania, sąd zapoznał się ze stawianymi mu zarzutami.

Masonowi Greenwoodowi postawiono trzy zarzuty:
– próbę gwałtu, do której miało dojść w październiku ub.r.,
– napaść,
– a także kontrolę i stosowanie przymusu.

Wszystkie trzy zarzuty odnoszą się do jednej i tej samej kobiety. Pod pojęciem kontroli i stosowania przymusu mają zawierać się rzekome groźby i uwłaczające komentarze pod adresem Harriet Robson, a także dostęp i monitoring jej kont w mediach społecznościowych. Do tych zachowań miało dochodzić w okresie od listopada 2018 r. do października 2021 r.

Wysłuchane miały zostać także zeznania piłkarza w sprawie. Wkrótce po tym zebrani przed gmachem sądu dziennikarze i kibice mogli zobaczyć wyjeżdżającą ciężarówkę z Greenwoodem w środku.

Kolejna rozprawa odbędzie się w dniu 21 listopada br. w Sądzie Koronnym w Manchesterze. Co bardzo wymowne, data ta zbiega się z pierwszym występem reprezentacji Anglii na mundialu w Katarze, przeciwko ekipie Iranu.

Do mediów społecznościowych przedostał się także szkic artysty sądowego, przedstawiający 21-latka zeznającego przed Sądem Magistrackim w Manchesterze.

Przypomnijmy, że Manchester United w krótkim oświadczeniu, wydanym w weekend, podkreślił, że Mason Greenwood pozostaje zawieszony przez klub do momentu ogłoszenia wyniku procesu sądowego.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze