ManUtd.com (Ash Donelon / Manchester United via Getty Images)

Media: Mason Greenwood został zwolniony z aresztu za kaucją

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Brytyjskie media donoszą, że Mason Greenwood miał zostać zwolniony z aresztu za kaucją. 21-latek znalazł się w areszcie po poniedziałkowej rozprawie, która zapoczątkowała sądowy proces w sprawie zmuszania do odbycia stosunku, przemocy oraz grożenia byłej partnerce.

Po ponad pół roku ruszyła rozprawa Masona Greenwooda. Na początku roku policja z Greater Manchester zdecydowała się zatrzymać 21-latka i rozpoczęła oficjalne dochodzenie. Było to następstwem zdjęć oraz filmików, jakie zostały opublikowane przez byłą partnerkę zawodnika w mediach społecznościowych.

Na zdjęciach widoczne były ewidentne ślady przemocy. Oprócz tego na jaw wyszły nagrania głosowe oraz wideo, na których Greenwood miał przymuszać wspomnianą wcześniej kobietę do odbycia stosunku seksualnego oraz groził jej śmiercią.

W poniedziałek odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie wychowanka Manchesteru United, na której usłyszał on oficjalne zarzuty. Po zakończeniu obrad został on skierowany do aresztu, a teraz po kilku dniach został on z niego zwolniony za wpłaceniem kaucji. Warunki zwolnienia ustalono na prywatnej rozprawie w sądzie koronnym Minshull Street w Manchesterze.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze