ANP Sport

Media: Manchester United zwrócił się do Edwina van der Sara ws. angażu

, Bartek Bogus
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ponownie zgłosił się do Edwina van der Sara w sprawie objęcia przez Holendra stanowiska w zarządzie klubu. Dziennikarz Chris Woerts ujawnił, że klub z Old Trafford podobno ponownie chce zatrudnić Van der Sara jako nowego dyrektora sportowego.

Według Voetbal Primeur Erik ten Hag skontaktował się z Van der Sarem w zeszłym tygodniu. Nie jest jednak jasne, jak sam dyrektor Ajaxu zapatruje się na ofertę z Anglii. W przypadku jego odejścia zastąpić miałby go Danny Blind. „Czerwonym Diabłom” będzie trudno sprowadzić swojego byłego bramkarza z Amsterdamu, ponieważ działacz we wrześniu przedłużył kontrakt z obecnymi pracodawcami aż do połowy 2025 roku.

Manchester United od dawna sugerował, że zatrudni nowego dyrektora sportowego, aby wzmocnić personel zaplecza po nieudanym sezonie 2021/22. Jednak z Johnem Murtoughem jako obecnym dyrektorem piłkarskim, raporty ostatnio ucichły, ponieważ skupiono się na Ten Hagu wdrażającym swój nowy styl futbolu.

Klub z Old Trafford nie pierwszy raz zapukał do drzwi Ajaxu w celu skorzystania z usług Holendra. Dwa lata temu jednak sam działacz poinformował, że nie chce jeszcze opuszczać Ajaxu.

Van der Sar zaliczył 266 występów w koszulce Manchesteru United od 2005 roku do przejścia na emeryturę w 2011 roku. Pomógł klubowi zdobyć cztery tytuły Premier League, Ligę Mistrzów i trzy Puchary Ligi, przed powrotem do Holandii.

Po początkowym objęciu roli menedżera marketingu Ajaxu, Van der Sar został awansowany na dyrektora naczelnego w 2016 roku. Nadzorował udany okres w historii klubu, a Ajax zdobył trzy ostatnie tytuły ligi Eredivisie.

Na temat zainteresowania Manchesteru United swoją osobą w maju 2021 roku, Van der Sar powiedział:

– Jestem dyrektorem generalnym bardziej w sprawach związanych z piłką nożną. Ajax jest bardzo zorganizowany. Manchester United jest tak inny i musisz tam pracować z kilkoma właścicielami. Czy to ci odpowiada, czy też wystarczająco podoba ci się twoje życie w Noordwijk i Amsterdamie? Oto jest pytanie.

Van der Sar wydaje się być bardzo zadowolony ze swojej obecnej roli w Ajaksie.

– Każdego dnia pracuję z entuzjastycznymi współpracownikami, którzy również chcą podnosić poprzeczkę – powiedział stronie internetowej klubu Ajax po podpisaniu nowego kontraktu.

– Nie tylko z pierwszą drużyną, ale także w biurze, akademii młodzieżowej i Ajax Women. Stadion jest zawsze wypełniony po brzegi, a wzrost sprzedaży różnych strojów Ajaxu młodym i starszym, nie tylko krajowym, ale i międzynarodowym, jest niewyobrażalny. Czujemy wsparcie naszych fanów w domu i poza nim. Wystarczająco dużo powodów, aby nadal wkładać moje serce i duszę w ten klub na nadchodzące lata.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze