manutd.com

Wywiad Erika ten Haga dla Sky Sports: reputacja zawodnika nie ma znaczenia. Jeśli nie dostosowuje się do zasad, to musi ponieść konsekwencje

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United w nadchodzącym spotkaniu Premier League zmierzy się z Chelsea. Z tej okazji Sky Sports przeprowadziło przedmeczowy wywiad z Erikiem ten Hagiem. Szkoleniowiec opowiedział o ostatniej sytuacji związanej z Cristiano Ronaldo oraz jej konsekwencjach.

Cristiano Ronaldo został tymczasowo zawieszony przez klubu, więc nie zagra w meczu z Chelsea. Sam Ten Hag na przedmeczowej konferencji potwierdził doniesienia medialne, które sugerowały, że to właśnie on podjął decyzję o wykluczeniu gracza z treningów pierwszego zespołu na kilka dni.

Motywacje swoich działań oraz konsekwencje idące niedostosowaniem się do jego zasad przedstawił on w wywiadzie dla Sky Sports.

– Teraz chodzi o cały zespół. Po drugie trzeba jakoś uporządkować ten cały bałagan. Wszyscy wiedzą, że nie było to w porządku. Wdarł się chaos, każdy robił to, co musiał, a my gramy w piłkę. Gramy po 11, więc wymaga to nieco kooperacji na boisku.

– W takim wypadku potrzebujesz reguł oraz zasad. Jednak jeśli nie stosujesz się do nich, to będziesz mieć problem. Jeśli nie postępujesz tak jak zespół i wybierasz własną, złą ścieżkę, to tak kończysz. Nie lubię czegoś takiego stosować, lecz musiałem to zrobić.

– Jeden z najlepszych zawodników na świecie, gra dla Manchesteru United, ma bogatą historię związaną z tym klubem oraz innymi, w których grał. On chce nadal się spełniać, osiągać coś, zdobywać trofea, lecz nie przestrzega zasad funkcjonowania zawodnika tego zespołu.

– Nie ma znaczenia, kim jesteś, twoja reputacja nie ma tutaj znaczenia. Musisz się do nich przystosować, ponieważ wprowadzasz chaos do naszego zespołu. Muszę ustalać standardy oraz je kontrolować. Muszę przewodzić temu procesowi.

– Jestem odpowiedzialny za wyniki, jakie osiągamy. Ciągle jesteśmy z nich rozliczani. Kiedy grasz na takim poziomie, musisz być ciągle zorganizowany oraz robić wszystko, aby osiągnąć odpowiednie wyniki.

W dalszej części wywiadu dziennikarka Sky Sports dopytywała się Erika ten Haga, dlaczego Ronaldo nie otrzymywał większej ilości minut w rozgrywkach ligowych. Według Ten Haga napastnik ma nadal widnieć w długoterminowych planach „Czerwonych Diabłów”.

– Wydaje mi się, że otrzymał wystarczająco minut dotychczas. Jest to odpowiedni wymiar gry, lecz oczywiście nie grał tak często, jak np. Rashford lub Sancho. Oni grali częściej od niego, było to trochę więcej, lecz nie znacznie więcej.

– Mamy grupę ofensywnych zawodników, którymi musimy rotować. Nie ma zawodnika, który mógłby zagrać we wszystkich tych spotkaniach, szczególnie w tym sezonie, a mamy przed sobą jeszcze Mistrzostwa Świata. Musimy chronić naszych graczy przed kontuzjami oraz wystawiać ich w odpowiedniej formie.

– Szczególnie przed wznowieniem rozgrywek zimą. W marcu oraz kwietniu będziemy się bić z innymi zespołami o zajęcie miejsc, które będą decydujące dla kolejnego sezonu oraz trofeów.

– Tak, spodziewam się, że wróci do zespołu po tych kilku dniach przerwy. Wykluczenie jest tylko na ten weekend.

W ostatniej części wywiadu pytania przede wszystkim skupiały się na nadchodzącym meczu z Chelsea. „The Blues” prowadzeni są aktualnie przez Grahama Pottera, który kilkukrotnie był wyróżniany oraz chwalony przez Erika ten Haga.

– Grał świetną piłkę w Brighton, więc nic dziwnego, że zgłosił się po niego klub taki, jak Chelsea. Nie mogę się już doczekać tego starcia. Spotkałem już dotychczas wielu świetnych menedżerów. Nie mogę się doczekać, lecz nie będzie to starcie dwóch menedżerów, a mecz pomiędzy Chelsea a Manchesterem United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze