manutd.com

Luke Shaw: jako zespół podążamy w odpowiednim kierunku

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Luke Shaw w wywiadzie dla klubowych mediów skomentował ostatnie miesiące pracy Erika ten Haga oraz opowiedział o współpracy z nowymi kolegami z zespołu. Zdaniem zawodnika pierwszy zespół Manchesteru United podąża w odpowiednim kierunku pod batutą Holendra.

Lewy defensor “Czerwonych Diabłów” wraz z kolegami przygotowuje się do starcia z Sheriffem Tyraspol w Lidze Europy. Ostatnia dobra forma zawodnika powinna poskutkować miejscem w kadrze narodowej na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Katarze.

Jednakże przed Shawem oraz jego kolegami jest jeszcze kilka wyzwań w ramach rozgrywek klubowych. W wywiadzie dla klubowych mediów Manchesteru United Shaw opowiedział o rozwoju całego projektu Erika ten Haga.

– [Erik ten Hag] On dość często rozmawia z poszczególnymi zawodnikami w cztery oczy. Wydaje mi się, że już podczas okresu przygotowawczego można było zauważyć, jakim typem menedżera jest. Byłem pod wrażeniem jego wejścia do szatni. Nie chodzi wyłącznie o sposób, w jaki mówi do graczy, lecz również o pomysł, jak chce ustawić zespół.

– Formacja oraz sposób, w jaki chce grać podczas posiadania piłki oraz po stracie są naprawdę imponujące. Oczywiście niektóre rzeczy potrzebują czasu, lecz moim zdaniem zmierzamy w dobrym kierunku. Wydaje mi się, że nadchodzące miesiące będą dobre dla nas, ponieważ czuję, że podejmujemy odpowiednie kroki.

– Według mnie zrobiliśmy ogromny postęp. Oczywiście na początku sezonu nie zaprezentowaliśmy się dobrze. Każdy z nas to wie, lecz od tego momentu idziemy ciągle naprzód. Jednak i tak jest to część pracy, a niektóre sprawy dopiero nadejdą.

– Wiemy, że możemy być lepsi. Dla przykładu mecz z Newcastle United na Old Trafford, takie mecze powinniśmy wygrywać i zdobyć trzy punkty, zamiast jednego. Oczywiście poprawiliśmy naszą grę, lecz i tak jest wiele pracy przed nami.

– Głównie chodzi o to, aby być zdrowym oraz konsekwentnym. Tyrell grał, ponieważ prezentował się bardzo dobrze. Według mnie dla menedżera dobrze jest, kiedy ma kilku zawodników do rywalizacji na danej pozycji. Jeśli wszyscy są w dobrej formie, to jeszcze lepiej dla niego.

– Naprawdę lubię Ty [Tyrella Malacię]. Siedzę obok niego w szatni i jest miłym facetem oraz świetnym piłkarzem. Nadal jest bardzo młody. Zarówno on, jak i ja gramy ostatnio dobrze. Kiedy masz takiego konkurenta na swojej pozycji, to czujesz się lepiej. To naprawdę pomaga, ponieważ kiedy on gra, to chcę, aby zagrał najlepiej, jak potrafi dla tego klubu. Wiem, że on myśli podobnie, kiedy ja jestem na boisku.

– Mieliśmy dobre pojedynki na ostatnim treningu. Dobrze jest być zdolnym do trenowania, szczególnie kiedy mierzysz się z tak utalentowanym zawodnikiem [Antony]. Z meczu na mecz on jest coraz lepszym graczem. W meczu z Newcastle United był moim zawodnikiem spotkania.

– Wygląda na bardzo pewnego siebie. Bezproblemowo mija zawodników, wbiega w pole karne, tworzy akcje bramkowe oraz zdobywa gole. Jest w jednym z najlepszych momentów swojej kariery. Oczywiście wie, że jeszcze wiele przed nim. Jednak podejmuje on odpowiednie decyzje, które dobrze służą drużynie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze