manutd.com

Erik ten Hag wyjaśnia wybór składu na mecz z Sheriffem Tyraspol

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Szkoleniowiec Manchesteru United Erik ten Hag postanowił udzielić krótkiego przedmeczowego wywiadu mediom. Holender opowiedział o wyborze wyjściowej jedenastki oraz uargumentował swoje wybory na ten wieczór.

Alejandro Garnacho w wyjściowej jedenastce

– Otrzymał dzisiaj szansę, ponieważ na nią zasłużył. Ma odpowiednie umiejętności takie jak: wybieganie za plecy defensorów, dobry drybling oraz skuteczne wykończenie. Mam nadzieję, że podoła dzisiaj. Zagra w formacji ofensywnej złożonej z trzech graczy, a oprócz niego zagrają Cristiano Ronaldo oraz Antony. Wszyscy wymienieni otrzymali dzisiaj szansę, mają odpowiednie umiejętności, dobrze wybiegają za plecy defensorów rywali, stwarzają akcje bramkowe, dryblują oraz dobrze radzą sobie w grze kombinacyjnej. Właśnie dlatego na nich dzisiaj postawiłem, chcę, aby stwarzali dzisiaj okazje i strzelali gole.

Powrót Cristiano Ronaldo

– Na tym boisku nie ma czasu na naukę. Na tym boisku muszą pokazać, czego się nauczyli oraz muszą być świadomi swoich czynów. To nie jest tak, że wrzuciłem go do składu, aby go czegoś nauczyć. On ma coś do udowodnienia.

Donny van de Beek oraz nadchodzące Mistrzostwa Świata

– Mamy przed sobą sześć spotkań w dwa tygodnie i potrzebujemy wszystkich zawodników. Widzieliście, Varane doznał urazu i teraz potrzebujemy defensora. Na szczęście do zdrowia wrócił Harry [Maguire]. Podobnie jest w przypadku Donny’ego, on również potrafi zdobywać bramki. Cieszę się, że wrócił do zdrowia. Obaj są potrzebni. Musimy zachować czyste konto, stabilność oraz konsekwencje w tylniej formacji. Jeszcze ważniejsze jest poprawienie naszej gry ofensywnej, aby zdobywać więcej bramek. Chcemy wygrywać. Musimy wygrywać. Tutaj chodzi o wygrywanie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze