manutd.com

Marcus Rashford po meczu z Sheriffem Tyraspol: spotkanie z Realem Sociedad będzie wielkim wyzwaniem

, , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Marcus Rashford postanowił udzielić pomeczowych wywiadów mediom, w których opowiedział o wygranym starciu z Sheriffem Tyraspol. Według zawodnika bramka otwierająca wynik uprościła pracę podopiecznym Ten Haga.

W 5. kolejce fazy grupowej Ligi Europy Manchester United pewnie pokonał 3:0 Sheriff Tyraspol na własnym obiekcie. Teraz przed podopiecznymi Erika ten Haga ostatni test w postaci rewanżu z Realem Sociedad, który zdecyduje o pierwszym miejscu w grupie.

Jedną z bramek tego wieczoru zdobył Marcus Rashford, który w połowie został wpuszczony z ławki rezerwowych. Napastnik “Czerwonych Diabłów” udzielił pomeczowych wywiadów BT Sport oraz MUTV.

– Wydaje mi się, że w szatni panował miks frustracji z wewnętrznym spokojem – odpowiedział Anglik zapytany o tylko jednobramkową przewagę do przerwy.

– Musieliśmy być spokojni oraz nadal stwarzać sobie okazje do zdobycia goli. Oprócz tego musieliśmy być skuteczni w sytuacjach, które nam się przydarzyły.

– Według mnie zdobycie bramki do szatni bardzo nam pomogło. W drugiej połowie wyszliśmy z nastawieniem, że chcemy zdobyć więcej goli, więc szukaliśmy przestrzeni, co ostatecznie nam się udało.

Oczywiście dziennikarze zapytali się napastnika Manchesteru United o jego przewidywania oraz plany wobec ostatniego grupowego meczu z Realem Sociedad. Rashford odpowiedział w tej sprawie następująco:

– Musimy spróbować wygrać przewagą dwóch bramek. Trzeba zagrać tak, jak zawsze, czyli trzeba stwarzać sobie sytuacje oraz próbować je wykorzystać. Oczywiście musimy również dobrze zagrać w defensywie.

– Będzie to ciężkie spotkanie, lecz nie możemy się doczekać tego wyzwania.

– Według mnie przygotowania do tego meczu nie będą łatwe. Mamy trochę czasu, aby dostosować się do nich oraz zmienić coś w naszej grze. Chcemy zachować kolejne czyste konto, lepiej grać w obronie oraz oczywiście, zdobywać więcej bramek. Dzisiaj zdobyliśmy trzy i jest to dobry wynik.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze