manutd.com

Manchester United od 85 lat ma w kadrze meczowej przynajmniej jednego wychowanka

j.kurek Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

W wywiadzie dla klubowych mediów Erik ten Hag został zapytany o swój stosunek do szkolenia młodzieży w Manchesterze United. Najbliższy weekend w tym kontekście ma być wyjątkowy, ponieważ klub będzie mógł świętować fakt, że przez ostatnie 85 lat w kadrze meczowej zawsze pojawiał się przynajmniej jeden wychowanek akademii. 

“Czerwone Diabły” od zawsze znane są ze świetnych “produktów” swojej akademii. Zgodnie z danymi dostarczonymi przez CIES Football Observatory Manchester United jest piąty (liderem jest Real Madryt) jeśli chodzi o liczbę wychowanków, którzy obecnie grają w pięciu najlepszych ligach w Europie. Jest ich aż 28. Jednak w odróżnieniu od niektórych klubów w tym zestawieniu (siódmy w jest Sporting Lizbona, który nie ma w swojej kadrze ani jednego wychowanka) wielu z nich, bo aż 10 stanowi o sile drużyny, w której dorastała.

W kontekście nadchodzącego jubileuszu 85-lecia z wychowankiem w składzie Erik ten Hag udzielił wywiadu klubowym mediom, w którym zaznaczył, że imponuje mu taki stan rzeczy.

– Szczerze mówiąc, to nie byłem świadomy tej tradycji, ale to coś, za co lubię takie kluby jak Manchester United. Przywiązuje się dużą wagę akademii, nauczaniu młodych zawodników i prowadzi się ich tak, aby mogli grać w pierwszym zespole – stwierdził trener.

– Myślę, że dzięki tym graczom możesz rozwinąć kulturę, pewien styl gry, ponieważ masz ich od dawna w swoich obiektach. Powinno to być ważne dla każdego klubu, lecz nie zawsze tak jest – dodał.

– Młodzi dobrze się rozwijają. Muszą wypełnić lukę i wnieść coś do drużyny. Muszą także przyczynić się do lepszych wyników, lecz trzeba najpierw zasłużyć na trening i możliwość gry tutaj na Old Trafford – zaznaczył Holender.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze