football365.com

„Daily Mail”: Marcus Rashford jest w planach Erika ten Haga

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik „Daily Mail” donosi, że Erik ten Hag miał uwzględnić w swoich planach długoterminowych wychowanka Manchesteru United Marcusa Rashforda. Klub z Old Trafford chciałby jak najszybciej sfinalizować negocjacje kontraktowe z 25-latkiem.

Poprzedni sezon nie był udany dla Marcusa Rashforda, a po jego zakończeniu debatowano, czy napastnik opuści wkrótce klub z Old Trafford. Przedsezonowe doniesienia sugerowały, że miał on odbyć specjalne rozmowy ze świeżo zatrudnionym Erikiem ten Hagiem, aby zdecydować o swojej przyszłości.

Współpraca napastnika z holenderskim trenerem dobrze się układa. W tym sezonie pod batutą Ten Haga Rashford rozegrał łącznie 15 spotkań, w których zdobył 7 bramek. Oprócz tego Anglik 3-krotnie asystował przy golach swoich kolegów.

Ostatecznie pozostał on w Manchesterze United, lecz jego umowa małymi krokami zbliża się do końca. Kontrakt 25-latka z obecnym klubem wygaśnie z końcem czerwca 2023 roku, więc wkrótce klub musiałby podjąć decyzję w sprawie swojego wychowanka.

Według Chrisa Wheelera z „Daily Mail” Erik ten Hag miał uwzględnić Marcusa Rashforda w swoich długoterminowych planach. Napastnik ma być ważnym elementem układanki Holendra. Sam zawodnik również ma być zadowolony ze swojej roli i chętnie pozostanie na Old Trafford.

Manchester United przy takim obrocie spraw ma być zdecydowany, aby jak najszybciej podpisać nowy kontrakt ze swoim wychowankiem w celu odstraszenia zainteresowanych klubów. Jednakże mało prawdopodobne jest, aby obie strony doszły do porozumienia jeszcze w tym roku kalendarzowym. Głównym problemem są Mistrzostwa Świata, gdzie Anglicy ponownie stawiani są w roli jednego z faworytów do wygrania całych rozgrywek.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze