Matthew Ashton - AMA

Erik ten Hag chwali postępy Davida de Gei: jestem bardzo zadowolony z jego gry

Bartek Bogus
Zmień rozmiar tekstu:

Menedżer Manchesteru United, Erik ten Hag, pochwalił ostatnio bramkarza numer jeden „Czerwonych Diabłów” – Davida De Geę. Menedżer zwrócił uwagę na poprawę jego dyspozycji między słupkami w tym sezonie.

Golkiper zaliczył wspaniały występ, pomagając drużynie zapewnić ważne zwycięstwo 1:0 nad West Ham United w 14-stej kolejce Premier League. Wykonał wiele światowej klasy interwencji, a jego najlepsza parada prawdopodobnie uratowała mecz, kiedy w ostatnich minutach wybronił strzał Declana Rica.

Podczas 12 sezonów Davida spędzonych na Old Trafford i jego 504 występów pozycja bramkarza w światowym futbolu znacznie się rozwinęła i oczekuje się, że będzie on zarówno dobrze wykopywał piłkę z piątego metra, jak i grał nogami do stoperów włączających się do gry.

Erik ten Hag podczas pomeczowej konferencji wypowiadał się w samych superlatywach o hiszpańskim bramkarzu..

– W grze nogami, jak dla mnie, ma sporo możliwości. Myślę, że w tym sezonie widać, że rozpoczyna on grę i pokazuje się w fazie konstruowania akcji. Nie jest tylko bramkarzem.

– Ma to również związek z tymi z przodu, jakie możliwości dają bramkarzowi, ponieważ gdy napastnicy nie biegają, są wolni, w niewłaściwych momentach pokazują się do piłki lub na niewłaściwych pozycjach, wtedy nie ma opcji przekazania im piłki.

– Ale jestem przekonany, że może to zrobić i myślę, że dotychczasowe mecze to potwierdzają. Myślę, że w tym elemencie będzie się poprawiał z meczu na mecz.

Podczas tej samej konferencji prasowej Ten Hag został zapytany o sytuację kontraktową De Gei. Menedżer podkreślił swoje niedawne stanowisko, że wszystkie umowy graczy zostaną przeanalizowane w najbliższej przyszłości. Szybko jednak wyraził swój podziw dla formy Davida.

– Rozmawialiśmy już o tym problemie z negocjacjami z całym składem, najpierw skupimy się na tej części sezonu, na meczach – powiedział dziennikarzom Erik.

– Teraz zbliżamy się do końca tej części sezonu i przerwy, oczywiście jedziemy na Mundial i będziemy musieli o tym pomyśleć.

– W tle mamy przede wszystkim nasze strategie, jak sobie z tym radzić. Ale już teraz jest to jasne i wielokrotnie to podkreślałem. Jestem bardzo zadowolony z Davida, jest świetnym bramkarzem. Ma tylko 31 lat, jest wysportowany, może rozwijać się jeszcze bardziej, był już imponujący w Man United i będzie również w przyszłości.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze