manutd.com

Erik ten Hag wyjaśnił wybór składu na mecz z Realem Sociedad

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag postanowił udzielić mediom przedmeczowego wywiadu, w którym wyjaśnił wybór składu na mecz z Realem Sociedad. Brak Rashforda w wyjściowej jedenastce związany jest głównie z napiętym terminarzem.

Rashford na ławce rezerwowych

– Musimy mieć ludzi, aby obsadzić wszystkie spotkania. Rashford kilka tygodni temu zmagał się z urazem mięśniowym, a teraz nasz terminarz jest bardzo napięty, a my go potrzebujemy. Jest bardzo ważnym zawodnikiem dla nas. Jest bardzo pewny siebie, wybiega za plecy obrońców i jak na razie jest w bardzo dobrej formie. Chcemy z niego korzystać w tej formie oraz pomóc mu ją utrzymać. Chcemy, aby był formie oraz świeży.

Dyktowanie zasad rywalom

– Wiemy, co trzeba zrobić, lecz dzisiaj musimy być szybcy na boisku. Mamy już plan. Właśnie dlatego tak zdecydowaliśmy w sprawie Marcusa Rashforda i musimy sobie jakoś z tym poradzić. Od samego początku musimy być szybcy. Musimy rozważnie wykonywać nasz plan oraz nie możemy dać ponieść się emocjom. Musimy zaufać planowi.

Van de Beek w pierwszej jedenastce

– Czemu wybrałem go do pierwszej jedenastki? To proste, ponieważ ostatnio wrócił do zdrowia, a my zmagaliśmy się z pewnymi problemami kadrowymi w formacji ofensywnej. Nadeszła chwila dla niego i musi ją wykorzystać. Wiem, że na pozycji “10” potrafi być groźny, ponieważ dobrze porusza się pomiędzy formacjami, chowa się za plecami defensorów i dobrze zachowuje się w kontrataku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze