manutd.com

Alejandro Garnacho wybrany najlepszym zawodnikiem Man Utd w starciu z Realem Sociedad

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchesterowi United nie udało się zająć 1. miejsca w swojej grupie Ligi Europy, lecz kontynuuje swoją passę meczów bez porażki. W starciu z Realem Sociedad w klubowym głosowaniu fani wybrali młodego Alejandro Garnacho zawodnikiem meczu.

Fani w pomeczowym głosowaniu typowali kilku zawodników, co pokazuje, że cały zespół zagrał bardzo dobrze w starciu z Realem Sociedad. Miejsce 5. oraz 4. w klubowym plebiscycie przypadły kolejno Casemiro i Cristiano Ronaldo, który zaliczył asystę przy bramce Garnacho.

Ex aequo drugie miejsce w głosowaniu zajęli Lisandro Martinez oraz David de Gea, którzy zgarnęli 15% wszystkich głosów na swoich kontach. Hiszpański bramkarz kilkukrotnie ratował swój zespół od straty bramki. Natomiast Martinez ponownie rozegrał kolejne świetne spotkanie w obronie, w którym skutecznie oddalał zagrożenie.

Zawodnikiem meczu zdaniem fanów Manchesteru United został wychowanek klubu Alejandro Garnacho. Argentyński skrzydłowy zdobył swoją pierwszą bramkę w seniorskiej karierze w 17. minucie. Otrzymał on świetne podanie od Ronaldo na wolne pole, a następnie wbiegł z piłką w pole karne i oddał atomowe uderzenie po krótkim słupku.

Jednakże pomimo dobrej ofensywnej gry Manchesterowi United nie udało się zdobyć wymaganej do zajęcia 1. miejsca w tabeli drugiej bramki. Oznacza to, że klub z Old Trafford zagra w barażach o awans do następnej rundy, gdzie pojawią się spadkowicze z fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze