ManUtd.com

Erik ten Hag po meczu z Realem Sociedad: nadal jesteśmy w Lidze Europy i chcemy ją wygrać

, , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Szkoleniowiec Manchesteru United Erik ten Hag zaakceptował fakt, że jego zespół będzie musiał rozegrać kolejne dwa spotkania w tym sezonie. Pomimo kolejnego wyzwania Holender nie poddaje się i wierzy w kolejne wygrane w tej kampanii.

“Czerwone Diabły” potrzebowały wygrać z Realem Sociedad dwoma bramkami, aby zająć 1. miejsce w grupie. Ostatecznie nie udało się tego dokonać, gdyż Manchester United wygrał tylko 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył gracz klubowej akademii Alejandro Garnacho.

W pomeczowych wywiadach dla MUTV oraz BT Sport Erik ten Hag odpowiedział na pytania związane z minionym spotkaniem.

Samo zwycięstwo nie wystarczyło

– Nie zawsze dostajesz to, na co zasłużyłeś. Wydaje mi się, że dzisiejsze spotkanie właśnie to pokazało. Moim zdaniem dobrze zaprezentowaliśmy się w grupie. Wygraliśmy pięć razy i tylko raz przegraliśmy, co zdarzyło się tylko przez podyktowany rzut karny. Oczywiście, chciałem wygrać dzisiaj przewagą dwóch bramek, aby zająć 1. miejsce. To był cel, którego nie udało nam się osiągnąć. Jednak nadal jesteśmy w tych rozgrywkach i chcemy je wygrać. Musimy podchodzić do tych rozgrywek teraz z rundy na rundę. Musimy skupić się na kolejnym wyzwaniu i właśnie tak teraz zrobimy.

Kolejne dwa spotkania w sezonie

– Musimy teraz czekać na losowanie. Będą to dwa bonusowe spotkania, a to i tak jest już ciężki sezon. Jednak mamy zespół i musimy jakoś sobie z tym poradzić. Właśnie tak zrobimy.

Występ Garnacho

– Spójrzmy pozytywnie na dzisiejszy wieczór. Mogliśmy oglądać dzisiaj świetnego zawodnika, jakim jest Garnacho. Radził sobie dobrze i mam nadzieję, że będzie kontynuować swoją pracę w tym procesie. Był niezawodny w obronie, pracował ciężko, stwarzał zagrożenie oraz zdobył gola. Jestem z niego zadowolony. Jeśli nadal będzie tak pracować, to jeszcze bardziej mnie ucieszy.

Powrót Van de Beeka

– Donny van de Beek rozegrał przyzwoite spotkanie, a my potrzebujemy zawodników w formacji ofensywnej. Antony, Anthony Martial oraz Jadon Sancho. Mamy trzech świetnych zawodników i są oni niedostępni. W takim przypadku musimy skorzystać z innych zawodników. Trzeba pokazać, że mamy szeroką kadrę.

Brak drugiej bramki

– Mieliśmy jedną naprawdę dobrą okazję w drugiej połowie, lecz ostatecznie odgwizdano pozycję spaloną. Zawsze masz nadzieję, że uda wam się stworzyć więcej sytuacji w polu karnym. Moim zdaniem w pierwszej połowie również mieliśmy okazję do zdobycia drugiej bramki.

Zmiany w drugiej połowie

– Musieliśmy wprowadzić kolejnych ofensywnych zawodników. Moim zdaniem byliśmy niekonsekwentni, nie byliśmy dobrzy przy piłce i posyłaliśmy mniej podań w pole karne. W ostatnich 10 minutach udało nam się ponownie przenieść piłkę w pole karne i stworzyliśmy sobie okazję. Taki właśnie był plan. Musieliśmy zaryzykować i tak zrobiliśmy. Oprócz tego udało nam się zdobyć czyste konto.

Niedzielne spotkanie

– Na chwilę obecną z tego, co wiem, to wszyscy mają się dobrze. Musimy odpocząć po spotkaniu oraz jak najszybciej skupić się na niedzielnym meczu, ponieważ jest ono ważne.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze