manutd.com

Oficjalnie: Casemiro zawodnikiem października w Manchesterze United

Bartek Bogus
Zmień rozmiar tekstu:

Brazylijczyk Casemiro został wybrany najlepszym piłkarzem października w Manchesterze United – poinformował klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Mający 30 lat pomocnik miał w walce o to wyróżnienie mocną konkurencję – obok niego, nominowani byli również: Diogo Dalot, Lisandro Martinez i Marcus Rashford. W ankiecie przygotowanej dla fanów odwiedzających serwis ManUtd.com Casemiro zgromadził 34% wszystkich oddanych głosów.

ManUtd.com

Pięciokrotny zwycięzca Ligi Mistrzów był stopniowo włączany do drużyny Erika ten Haga. W październiku ustabilizował swoją formę, a co za tym idzie – mocno ugruntował pozycję w wyjściowej jedenastce. Zaliczył pierwszy występ w Premier League w wygranym, wyjazdowym meczu z Evertonem i od tego momentu był zawsze obecny w sześciu kolejnych spotkaniach.

Brazylijczyk asystował przy zwycięskim golu Cristiano Ronaldo na Goodison Park, był najlepszym zawodnikiem w remisowym pojedynku z Newcastle United, a następnie powtórzył ten wyczyn podczas wyjazdowego meczu z Chelsea, gdzie jego gol zdobyty głową w doliczonym czasie gry dał “Czerwonym Diabłom” zasłużony punkt. Możemy jednak zakładać, że Casemiro otrzymuje to wyróżnienie nie tylko za pojedyncze przebłyski, lecz za konsekwencję i autorytet w mniej efektownych sytuacjach, które są kluczowe w meczach piłki nożnej na najwyższym poziomie.

– Nazywam go cementem w środku pola – wychwalał Brazyliczyka, po zwycięstwie nad West Hamem w 14. kolejce Premier League, menedżer Manchesteru United. – Myślę, że zarówno w posiadaniu piłki, jak i poza nim, robi różnicę i daje zespołowi dodatkową przewagę. Pomaga drużynie dominować na boisku.

– Potrafi także czytać grę i pomaga graczom, wskazując im właściwe pozycje. Przewiduje zarówno wejście, jak i wyjście z posiadania piłki, a także widzi przejście między liniami. Jest topowym graczem i bardzo się cieszę, że go tu mam.

Nagroda dla Casemiro oznacza, że ​​wszyscy trzej z dotychczasowych zdobywców wyróżnienia dla piłkarza miesiąca w obecnym sezonie to zawodnicy sprowadzeni do klubu latem. Przypomnijmy, że w sierpniu i wrześniu najlepszymi zostali uznani kolejno: Lisandro Martinez oraz Christian Eriksen.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze