manutd.com

The Athletic: dojdzie do kolejnej zmiany na stanowisku dyrektorskim w Man Utd

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

David Ornstein z The Athletic poinformował, że dyrektor ds. operacji piłkarskich w Manchesterze United, Alan Dawson ma odejść z Old Trafford. Działacz pracuje na swoim obecnym stanowisku od 2017 roku.

Dawson miałby odejść, aby zająć się nieujawnionym jeszcze projektem. Źródła bliskie klubowi dodają, że wkrótce działacz opuści klub z Old Trafford, lecz nie zostało to jeszcze potwierdzone. Manchester United miał odmówić komentarza w tej sprawie.

Dołączył on do Manchesteru United w kwietniu 2012 roku, a wcześniej przez 17 lat służył w Królewskich Siłach Powietrznych. Dawson był jednym z pracowników tzw. “ery Eda Woodwarda”. Jego obwiązki w klubie zawsze związane były z logistyką oraz wydajnością infrastruktury sportowej (w tym podróże, ochrona oraz czynności związane z boiskiem treningowym).

Może to być kolejne odejście pracownika “wyższego szczebla” z Manchesteru United w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ostatnio odejścia zapowiedzieli dyrektor ds. negocjacji Matt Judge oraz dyrektor ds. strategii Hemen Tseayo. Zmiany te są skutkiem zatrudnienia Richarda Arnolda w miejsce Eda Woodwarda oraz przebudowie struktur po angażu Johna Murtougha w roli dyrektora sportowego.

Oprócz odejść pojawiły się w ostatnich miesiącach wieści w postaci angażu nowych pracowników. Andy O’Boyle został zastępcą dyrektora ds. piłki nożnej, Polly Bancroft została szefem kobiecej sekcji, a Dominic Jordan został nowym dyrektorem ds. nauki o danych.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze