manutd.com

„MEN”: Ole Gunnar Solskjaer wznowił karierę trenerską

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik „Manchester Evening News” donosi, że Ole Gunnar Solskjaer wznowił swoją karierę trenerską. Były zawodnik i menedżer Manchesteru United prowadzi aktualnie zespół U14 Kristiansund, w którym gra jego syn.

Norweski szkoleniowiec powrócił do fachu rok po zwolnieniu ze stanowiska menedżera pierwszego zespołu Manchesteru United. Solskjaer prowadził „Czerwone Diabły” przez trzy lata, a w listopadzie 2021 roku został zwolniony ze względu na słabą formę jego zespołu.

Decydującymi czynnikami w tej sprawie były wysokie porażki z Leicester City oraz Liverpoolem. Jego ostatnim meczem w Manchesterze United było przegrane 1:4 starcie z Watfordem. Po jego zwolnieniu zespół w kilku spotkaniach poprowadził Michael Carricka, a następnie tymczasowym menedżerem został Ralf Rangnick.

Od tego momentu Solskjaer raczej nie był zainteresowany wznowieniem kariery trenerskiej, lecz w ostatnich tygodniach to się zmieniło. Zdecydował się zrobić kilka kroków wstecz w swojej karierze i podjął pracę jako menedżer zespołu U14 Kristiansund, w którym gra jego syn.

Dodatkowo „Tidens Krav” ujawniło, że legenda Manchesteru United stworzyła przyjazne środowisko do treningów dla graczy lokalnej drużyny. Pozytywne wyniki również dobrze świadczą o pracy Norwega. Oprócz tego w ostatnich tygodniach odwiedził go Roy Keane i wziął wraz z nim udział w sesji treningowej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze