manutd.com

Harry Maguire: musimy zapewnić sobie awans do kolejnej rundy Carabao Cup

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Harry Maguire w wywiadzie dla klubowych mediów opowiedział o tym, w jakich spotkaniach lubi grać najbadziej. Zaznaczył również, że nie ma mowy o odpuszczaniu Pucharu Ligi, w ramach którego w czwartek “Czerwone Diabły” zmierzą się z Aston Villą. 

Harry Maguire nie jest w tym sezonie podstawowym obrońcą Manchesteru United. Jednak pod nieobecność Raphaela Varane’a wystąpił on w spotkaniu z West Hamem, w którym “Czerwone Diabły” zachowały czyste konto.

– Jako środkowy obrońca, który lubi bronić pola karnego, muszę powiedzieć, że ostatnie 20 minut w meczu z West Hamem było naprawdę przyjemne. Chociaż byliśmy skoncentrowani do granic możliwości, to są to takie momenty, w których chcesz brać udział – zaznaczył Maguire.

– Chcesz skutecznie się bronić i zachować czyste konto. Robisz wszystko co możesz, aby sprawić, że piłka nie wpadnie do siatki. Uważam, że udawało nam się to naprawdę dobrze. Oczywiście powinniśmy zagrać lepiej i utrzymywać się przy piłce. Jednak czułem, że w końcówce straciliśmy kontrole. To jest coś nad czym musimy pracować. Jednak jeśli jesteś środkowym obrońcą, to taka obrona jest czymś, co lubisz robić.

Maguire podkreślił również, że starcie w Pucharze Ligi z Aston Villą będzie tak samo ważne, jak wszystkie inne spotkania.

– We wszystkich rozgrywkach chcemy zajść jak najdalej. Zeszły sezon mieliśmy kiepski zarówno w lidze, jak i w pucharach. Więc tym razem musimy zaprezentować się lepiej. Musimy być w pełni skoncentrowani na wszystkich frontach. Myślę, że było widać w Lidze Europy, jak bardzo byliśmy skupieni. Zanotowaliśmy tylko jedną małą wpadkę z Realem Sociedad po naprawdę miękkim karnym – dodał kapitan “Czerwonych Diabłów”

– Musimy zapewnić sobie awans do kolejnej rundy Carabao Cup i tym samym kontynuować grę na wszystkich frontach. Ten klub opiera się na wygrywaniu i musimy znów zacząć zdobywać trofea – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze