manutd.com

Marcus Rashford: odcięcie się od świata pomogło mi w odzyskaniu formy

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Marcus Rashford w rozmowie z klubowymi mediami postanowił opowiedzieć o powrocie do dobrej formy. Napastnik nie ukrywał, że potrzebował przerwy psychicznej i odciął się od świata, co było kluczowe w odzyskaniu formy.

Napastnik rozmawiał z Dannym Webberem po zdobyciu bramki w meczu z West Hamem United, co dało zwycięstwo jego drużynie. Rashford nie ukrywał, że latem w końcu udało mu się wrócić do życia po tragicznym sezonie 2021/22.

– To był czas, kiedy odciąłem się od wszystkiego. Wydaje mi się, że fizycznie potrzebowałem odpoczynku. Potrzebowałem chwili na to, lecz oprócz tego mentalnie musiałem odpocząć przez dwa tygodnie. Prawdopodobnie jest to, że kwestia, której nie poruszam często. Jestem bardzo zajętym człowiekiem i zawsze znajdzie się coś, co wymaga mojej uwagi.

– Nie wiem, po prostu tego potrzebowałem. Szczerze mówiąc, kiedy w końcu zrobiłem to i wróciłem z wakacji, to poczułem się w ogólne inaczej.

W rozmowie została poruszona kwestia spędzania wolnego czasu. Rashford wyznał, że jest nieco staromodnym człowiekiem i ma lepsze rozwiązania do gospodarowania czasu, niż granie w gry wideo pokroju Fify, czy Call of Duty.

– Co robię, kiedy muszę się odciąć? Po prostu odpoczywam. Najbardziej lubię oglądać filmy, czasami odpalę jakąś grę na PlayStation. Lubię gry planszowe oraz puzzle z tysiącem elementów i innego tego typu sprawy. Po raz ostatni coś takiego robiłem z moją mamą. Było to Old Trafford i był to prezent, który otrzymałem podczas lockdownu.

Oczywiście padło również pytanie o ambicje wychowanka Manchesteru United. Rashford nadal utrzymuje, że jego głównym celem pozostaje wygrywanie trofeów, które mogłyby powiększyć galerię klubu z Old Trafford.

– Chcę wygrywać najważniejsze trofea. Miałem wystarczająco wiele szczęścia i mogłem zagrać w tych barwach w kilku finałach, wygraliśmy niektóre z nich i mam kilka trofeów na koncie. Jednak chcę zdobywać te najważniejsze, chcę wygrać Premier League oraz Ligę Mistrzów.

– Jednak nie możemy oczekiwać, że wykonamy aż taki skok naprzód. W tym sezonie już pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie rywalizować z największymi markami w naszej lidze. Pokazaliśmy również, że nie ma tutaj miejsca na odpoczynek i przerwę.

– Musimy odnaleźć równowagę pomiędzy tymi dwiema kwestiami. Wierzę w pozostałych zawodników, członków sztabu oraz naszego menedżera. Po prostu czuję, że jeśli będziemy dobrze się prezentować, to nie będziemy musieli przejmować się rywalami. Chodzi o skupienie się na samym sobie oraz zaprezentowanie się najlepiej, jak tylko można. Dzięki temu wygramy więcej spotkań, niż przegramy lub zremisujemy. Taki jest mój cel.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze