manutd.com

Erik ten Hag po zwycięstwie z Aston Villą: jestem dumny z tej drużyny

, , Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United w imponującym stylu zrewanżował się podopiecznym Unaia Emery’ego za ligową porażkę, zwyciężając w Pucharze Ligi 4:2. Występ “Czerwonych Diabłów” pochwalił menedżer zespołu, Erik ten Hag.

W pomeczowych wywiadach dla Sky Sports i MUTV Holender chwalił swoich podopiecznych za drugą połowę spotkania i za mentalność zespołu. 

O przebiegu meczu:

– To był mecz dwóch połów. W pierwszej części spotkania kontrolowaliśmy przebieg gry, dobrze pressowaliśmy i często odbieraliśmy piłkę rywalom na ich połowie, lecz popełniliśmy też wiele błędów. Źle wyglądaliśmy w przejściu z obrony do ataku, podania często były niedokładne i spóźnione. Zmarnowaliśmy bardzo wiele okazji. W drugiej połowie wciąż utrzymaliśmy pressing, lecz byliśmy bardziej bezpośredni. Jestem dumny z tej drużyny. 

O zmianie Christiana Eriksena:

– W pierwszej połowie zbyt często traciliśmy piłkę, zbyt powolnie ją zagrywaliśmy i przegapialiśmy okazję, by podać za linię obrony. Wejście Eriksena na boisko rozwiązało ten problem.

O mentalności zespołu:

– Cieszę się, że się nie poddaliśmy. Musi tak być w każdym meczu. Właśnie dlatego byłem wściekły po niedzielnym spotkaniu – zabrakło nam woli walki i odpowiedniej współpracy. Byliśmy bardzo niechlujni, zwłaszcza w defensywie. 

– W ostatnich miesiącach nasza mentalność znacząco się poprawiła, lecz jeszcze sporo pracy przed nami. Niedzielne spotkanie było naprawdę słabe. To się nie może przytrafiać. Sami byliśmy sobie winni. Dzisiaj walczyliśmy, nawet gdy dwukrotnie w trakcie meczu przegrywaliśmy. Bardzo mnie to cieszy.

O rotacjach w linii ataku:

– Świetnie znowu widzieć Martiala na boisku. Ostatnio mieliśmy problemy w linii ataku ze względu na urazy, potrzebujemy więcej zawodników gotowych do gry. Potrzebujemy rotacji i świeżości, nie możemy za każdym razem grać tymi samymi zawodnikami.

O rozwoju drużyny:

–  Musimy grać na większej intensywności, to właśnie robią największe zespoły. Zrobiliśmy krok w dobrym kierunku, lecz jeszcze sporo jest do poprawy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze