Getty Images

„The Guardian”: Erik ten Hag gotowy sprzedać Maguire’a po zakończeniu sezonu

Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag planuje dalszą przebudowę składu w kolejnych okienkach transferowych. Według Jamiego Jacksona, korespondenta Manchesteru United w “The Guardian” menedżer zamierza pozbyć się dwóch zawodników – Harry’ego Maguiera oraz Freda.

Kapitan “Czerwonych Diabłów” stracił w tym sezonie miejsce w pierwszej jedenastce i jedynie sporadycznie pojawiał się na boisku, a w meczach w których zagrał, nie prezentował wysokiej formy.

Manchester United rozważy sprzedaż 29-latka po zakończeniu obecnego sezonu, a w jego miejsce Erik ten Hag chciałby sprowadzić innego środkowego obrońcę, który podniósłby poziom rywalizacji w zespole. Menedżer docenia profesjonalizm Anglika, lecz jego powolność stanowi ogromny problem. Działacze klubu akceptują, że nie odzyskają zainwestowanych w zawodnika pieniędzy i są skłonni sprzedać go za zdecydowanie mniej . Maguire kosztował aż 80 milionów funtów.

Innym zawodnikiem, który może opuścić Old Trafford jest Fred. Brazylijczyk ma kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o rok, lecz klub nie zamierza z tej opcji skorzystać. Erik ten Hag docenia jego zaangażowanie i etykę pracy, lecz nie widzi 29-latka w swoich planach i chciałby przebudować środek pola zespołu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze