manutd.com

Amad z bramką oraz nagrodą zawodnika meczu

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Wypożyczony do Sunderlandu Amad w ostatniej kolejce Championship zdobył bramkę oraz został wybrany zawodnikiem meczu. Zadowolony z postawy skrzydłowego w pomeczowych wypowiedziach był szkoleniowiec Tony Mowbray.

Skrzydłowy Manchesteru United aktualnie przebywa na wypożyczeniu w klubie z zaplecza angielskiej ekstraklasy. Wcześniej Amad przez pół roku reprezentował barwy szkockiego Rangers, lecz nie udało mu się podbić tamtejszych regionów.

Jego początki w Sunderlandzie również nie były imponujące, lecz z każdym kolejnym tygodniem Amad pokazuje sie z coraz lepszej strony. Wielokrotnie wyróżniano jego przyśpieszenie oraz umiejętności panowania nad piłką, które najczęściej uprzykrzają życie graczom rywali.

W ostatnim spotkaniu Sunderland mierzył się w lidze z Birmingham City. Podopieczni Tony’ego Mowbraya wygrali tego dnia 2:1. Amad zdobył jedną z bramek oraz otrzymał nagrodę najlepszego zawodnika meczu.

O postawie swojego podopiecznego w tym spotkaniu w pomeczowym wywiadzie wypowiedział się szkoleniowiec Tony Mowbray.

– Zawsze powtarzam, że kiedy nie masz napastnika, to musisz sobie jakoś z tym poradzić. Musisz mieć kogoś, kto zdobędzie gola w meczu i właśnie wtedy pojawia się Amad.

– Wydaje mi się, że wszyscy już chyba widzą, że  ten chłopak ma ogromny talent. On zasługuje, aby zespół go szanował.

– Dlaczego wybrałem Amada, zamiast Patricka Robertsa? Od kilku tygodni powtarzam, że w tej lidze nie ma lepszego zawodnika od Patricka. Jednak Amad na ostatnich treningach z piłką przy nodze był niesamowity, jest szybki i bezpośredni.

– Jeśli spojrzymy na jego statystyki z ostatnich 3-4 spotkań, to zobaczycie, że pokonał najwięcej kilometrów, miał najwięcej dryblingów oraz włożył w nie najwięcej sił, a były one intensywne.

– Zagrał dzisiaj i zdobył świetnego gola. Jednakże chcemy, aby robił tak każdego dnia.

– Jest on świetnym zawodnikiem. Ktoś powie, że kosztował on 37 mln funtów, kiedy przechodził do Manchesteru United. Wydaje mi się, że ciężko jest mówić, jak radzi sobie w Sunderlandzie. Jednakże radzi sobie z presją gry przed pełnymi trybunami i rozkoszuje się tym.

– Może biegać cały dzień, a piłka ciągle przylega do jego nogi. Dryblingiem mija ludzi oraz zdobywa świetne bramki. Cieszymy się, że mamy go tutaj.

Jak wcześniej wspomniano, Amad został wybrany zawodnikiem meczu oraz zdobył gola. Oprócz tego skrzydłowy popisał się asystą przy bramce swojego kolegi oraz dobrze spisywał się w walce o piłkę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze