manutd.com

Christian Eriksen: chcemy dobrze zakończyć pierwszą część sezonu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Pomocnik Manchesteru United Christian Eriksen w rozmowie z klubowymi mediami opowiedział o celach jego zespołu na ostatnie dni pierwszej części sezonu. Pierwszy gwizdek spotkania z Fulham usłyszymy 13 listopada o 17:30.

Do startu przerwy mundialowej pozostało już tylko kilka dni. Jednakże przed tym fanów Manchesteru United czeka pojedynek ligowy z Fulham. Kolejne spotkanie w lidze klub z Old Trafford rozegra dopiero pod koniec grudnia.

W przedmeczowym wywiadzie o celach Manchesteru United wypowiedział się pomocnik Christian Eriksen.

– Jest to bardzo ważne. Po ostatnim meczu ligowym z Aston Villą byliśmy bardzo rozczarowani. Jednak w czwartek udało nam się wygrać i wróciliśmy na odpowiednie tory. Teraz chcemy zakończyć pierwszą część sezonu przed startem mundialu jak najlepiej. Chcemy zająć jak najlepszą pozycję, a to wymaga zwycięstwa.

– Wszyscy tego dnia będziemy w 100% skupieni. Wydaje mi się, że wszyscy chcą dobrze zakończyć ten etap oraz być w dobrej formie na mundial. Jako klub chcemy zająć miejsce, które będzie ważne po powrocie z Mistrzostw Świata. Chcemy być w najdogodniejszej pozycji i potrzebujemy trzech punktów w starciu z Fulham. Nie mogę się doczekać tego spotkania.

– Staram się zrobić w meczu to, co mogę. [Mecz z Aston Villą] Było to otwarte starcie. Oni próbowali atakować. My również chcieliśmy atakować. Spotkanie było otwarte, a ja takie mecze bardzo lubię.

– Jednak nie tylko ja wszedłem wtedy na boisko. Oprócz mnie byli inni zmiennicy oraz gracze, którzy grali od pierwszych minut i to oni wcześniej kreowali nam sytuacje. Z naszą energią oraz kolejnymi sytuacjami, które stworzyliśmy udało się. Oczywiście dla mnie jako nowego zawodnika ważne jest poznanie wszystkich tutaj, jak biegają, jak grają. Coś takiego ułatwia mi pracę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze