REUTERS/David Klein

Christian Eriksen po zwycięstwie z Fulham: brzydkie zwycięstwa w Premier League są bardzo ważne

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Duńczyk zdobył swojego pierwszego gola w barwach Manchesteru United. O radości z tego trafienia opowiedział w pomeczowym wywiadzie dla MUTV i Sky Sports. 

Christian Eriksen trafił do siatki po podaniu Bruno Fernandesa, otwierając wynik spotkania. W końcówce spotkania zanotował natomiast asystę przy kluczowym golu Alejandro Garnacho, który zapewnił Manchesterowi United trzy punkty.

– Czuję, że powinienem mieć na swoim koncie już kilka goli. Nareszcie się udało!

– Pomyślałem, że jeżeli Bruno zdecyduje się zagrać piłkę, to będę potrzebował szczęścia, żeby zdążyć do piłki, ale ostatecznie to było dobre wyjście na pozycję.

– Cieszę się, że wpisałem się na listę strzelców, szczególnie że stało się w ostatnim meczu przed mundialem. Lepszego smaku dodają trzy punkty.

Duńczyk skomentował również współpracę z Alejandro Garnacho, która zdecydowała o rezultacie meczu.

– Alejandro jest bardzo bezpośredni w swojej grze i radzi sobie dobrze. Zaczyna się uczyć, w którym momencie podać piłkę, a w którym wejść w drybling. Ma to, posiada ogromny talent.

– Mam nadzieję, że będzie kontynuował swoją przygodę. Liczę, że oglądanie go w przyszłości sprawi mi mnóstwo radości.

Środkowy pomocnik nie ukrywał, że drużynie zależało na mocnym akcencie przed przerwą związaną z Mistrzostwami Świata w Katarze.

– Chcieliśmy zakończyć rundę jesienną w najlepszy możliwy sposób. Myślę, że przeciwnicy też. Przez długi czas nie będziemy grać w klubach, więc to zwycięstwo jest jeszcze ważniejsze. Pojedziemy na mundial z uśmiechem na twarzy.

– Mieliśmy swoje wzloty i upadki. Przegraliśmy kilka meczów, ale przyjęliśmy to na klatę i choć byliśmy rozczarowani, to odbiliśmy się po porażkach i wykonaliśmy kolejny krok.

– Brzydkie zwycięstwa w Premier League są bardzo ważne. To będzie długi sezon, potrzebujemy tych punktów. W tym meczu szło nam jak po grudzie, ale zakończyliśmy tę rundę w dobrym stylu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze