manutd.com

Erik ten Hag: powołanie na mundial dla Alejandro Garnacho mogłoby nastąpić zbyt szybko

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag przyznał, że powołanie dla Alejandro Garnacho na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Katarze mogłoby być zbyt szybko postawionym krokiem na obecnym etapie kariery. Menedżer Manchesteru United skomentował także szanse młodego Argentyńczyka na częstsze występy w pierwszej drużynie.

Alejandro Garnacho, urodzony w Hiszpanii, zdążył rozegrać już 4 spotkania w reprezentacji Argentyny do lat 20. Po tym jak znakomicie zaprezentował się w ostatnich występach w barwach “Czerwonych Diabłów”, pojawił się cień nadziei, że 18-latek może rzutem na taśmę załapać się do 26-osobowej kadry na mundial.

O kwestię ewentualnego powołania dla skrzydłowego, został zapytany menedżer Erik ten Hag. – Trudno powiedzieć. Nie znam wszystkich piłkarzy reprezentacji Argentyny. Oczywiście, znam wielu Argentyńczyków, ale jak zestawić całą 26-osobową kadrę? Którzy z nich są dostępni? – tłumaczył się holenderski szkolenowiec.

– Inna rzecz jest taka, że wyjazd na mundial, gdzie spotykają się najlepsi zawodnicy świata, to naprawdę duży krok. I nie wiem czy to dla niego właściwe już w tym momencie. Myślę, że na razie musi pozostawić głowę czystą, zachować spokój, ciężko pracować i rozwijać się z meczu na mecz.

Ostatecznie jedynym reprezentantem Manchesteru United w kadrze narodowej Argentyny na nadchodzący mundial będzie Lisandro Martinez, sprowadzony na Old Trafford latem br. z Ajaksu Amsterdam.

Ten Hag został także zapytany o to, czy Garnacho, który w ubiegłym sezonie poprowadził drużynę młodzieżową do triumfu w rozgrywkach Youth Cup, ma szansę stać się zawodnikiem podstawowego składu “Czerwonych Diabłów”. – To zależy od jego podejścia. Jego nastawienia – kontynuował menedżer.

– Jeżeli każdego dnia będzie pracował, utrzyma odpowiednie nastawienie i odpowiednio poprowadzi swój styl życia, wtedy tak, jest to możliwe. Widzicie, on ma doskonałe umiejętności, które sprawdzają się w ofensywnym futbolu. Ma to coś, co pozwala rozbić naprawdę mocną linię obrony. Wszystkie drużyny, które chcą atakować, chcą utrzymywać grę na połowie przeciwnika.

– Potrzebujesz takich piłkarzy. Co widać, potrafi on też podejmować właściwe decyzje, gdy sytuacja tego wymaga. Dlatego powtórzę, to zależy od jego nastawienia, tego czy będzie wywiązywał się z obowiązków defensywnych, czy utrzyma dyscyplinę.

– Jestem pewny, że rozwija się dobrze, jednak nadal musi się sporo nauczyć. Przykładowo, kiedy został sfaulowany, powinien wycofać piłkę tam, gdzie doszło do faulu. Prawie naraził nas kontratak.

– Posiada umiejętności, które fani uwielbiają, ale, co bardziej istotne, potrafi rozpracowywać szeregi obronne rywali. Potrafi minąć obrońców wieloma różnorodnymi zagraniami. To jest to, co lubię – zakończył Ten Hag.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze