manutd.com

Wywiad Cristiano Ronaldo dla Piersa Morgana. „Czuję się zdradzony”

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Napastnik Manchesteru United Cristiano Ronaldo w końcu postanowił udzielić obiecanego wywiadu, w którym wyjaśni wszystkie sprawy. Napastnik w rozmowie stwierdził, że czuje się zdradzony przez klub.

Jak wcześniej wspomniano, Ronaldo zdecydował się udzielić wywiadu Piersowi Morganowi z TALK TV. Jednakże na chwilę obecną udostępniono tylko niektóre wypowiedzi zawodnika, a całość trafi do sieci dopiero w środę. Według zapowiedzi Morgana nagrał on aż 90-minutową rozmowę z zawodnikiem.

– Czuję się zdradzony. Nie chodzi wyłącznie o szkoleniowca, lecz o 2-3 osoby, które pracują w klubie. [Morgan zasugerował, że są to osoby z kierownictwa klubu]. Tak właśnie przez nie czuję się zdradzony. Szczerze mówiąc, nie wiem. Moim zdaniem ludzie zawsze powinni słyszeć prawdę.

– Tak, czuję się zdradzony. Czuję, że niektórzy nie chcą mnie nie tylko w tym sezonie, lecz w poprzednim roku podobnie myśleli.

– [Ralf Rangnick] Jeśli nie jesteś nawet trenerem, to jak chcesz być szkoleniowcem Manchesteru United. Nigdy wcześniej nie słyszałem o nim.

– Nie mam do niego szacunku [do Erika ten Haga], ponieważ on mi go nie okazał. Jeśli mnie nie szanujesz, to ja nigdy nie będę szanować ciebie.

– Nie wiem, dlaczego on [Wayne Rooney] tak bardzo mnie krytykuje. Wydaje mi się, że związane jest to z tym, że on zakończył już karierę, a ja nadal gram profesjonalnie.

– Nie powiem, że wyglądam lepiej od niego, lecz jest to prawda.

– [Wsparcie ze strony kibiców Liverpoolu] Nigdy się tego nie spodziewałem.

– [Powrót do Man Utd] Podążałem za głosem serca. Sir Alex powiedział mi, że niemożliwe dla mnie jest przejście do Manchesteru City. Ja przytaknąłem mu na to.

– [Funkcjonowanie klubowych ośrodków] Od momentu odejścia Sir Alexa nie widzę żadnych zmian w tym klubie. Dosłownie nic się nie zmieniło. Ciekawym przykładem jest to, że po zwolnieniu Ole [Gunnara Solskjaera] zdecydowali się w jego miejsce zatrudnić dyrektora sportowego Ralfa Rangnicka. Nikt nie rozumie tego posunięcia.

– On nawet nie jest trenerem. Fakt, że taki klub jak Manchester United sprowadza dyrektora sportowego w takiej roli zaskoczył nie tylko mnie, lecz cały świat. Nic się nie zmieniło niespodziewanie nawet takie rzeczy jak basen, jacuzzi czy nawet siłownia. Nawet kwestie technologiczne jak kuchnia, czy tamtejsi kucharze, których uwielbiam, bo są wspaniałymi ludźmi.

– Oni po prostu stanęli w czasie. Spodziewałem się w ogóle innych rzeczy typu nowe technologie, lepsza infrastruktura, lecz niestety doświadczamy rzeczy, które widziałem już jakieś 20-23 lat temu. Bardzo mnie to zaskoczyło.

– Wydaje mi się, że fani powinni znać prawdę. Chcę jak najlepiej dla klubu. Właśnie dlatego wróciłem do Manchesteru United.

– Jednak wewnątrz klubu jest kilka spraw, które nam nie pomagają w osiągnięciu najwyższego poziomu, jak w przypadku Manchesteru City, Liverpool, a nawet Arsenalu.  Tak wielki klub moim zdaniem powinien być we wcześniej wspomnianej trójce, lecz niestety tak nie jest.

– Picasso kiedyś powiedział, musisz czasami coś zniszczyć, aby to odbudować. Jeśli chcą zacząć ode mnie, to nie mam z tym żadnego problemu.

– Kocham Manchester United, kocham tych fanów, oni zawsze stoją po mojej stronie. Jednak jeśli chcą to zrobić inaczej, to muszą zmienić bardzo wiele rzeczy.

– Sir Alex wie lepiej niż ktokolwiek, że ten klub nie jest na drodze, na której powinien być.

– On wie. Wszyscy wiedzą. Ludzie, którzy tego nie widzą, po prostu nie chcą tego widzieć. Oni są ślepi.

– Moja rodzina jest dla mnie wszystkim. Nawet znaczą już więcej po tym, co spotkało nas w tym roku.

– [Gra w reprezentacji] Oni są najważniejszą kwestią w piłce [fani]. Grasz właśnie dla nich.

– Oni zawsze są po mojej stronie. Czuję to zawsze, kiedy wychodzę z domu, kiedy idę ulicą, to fani podchodzą do mnie i okazują swoją wdzięczność za to, co zrobiłem dla piłki.

– Fani są dla mnie wszystkim. Właśnie dlatego udzieliłem tego wywiadu, ponieważ nadszedł odpowiedni moment, aby podzielił się moimi przemyśleniami.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze