getty images

ESPN: Erik ten Hag dał zgodę na odejście Cristiano Ronaldo w styczniu

Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

W poniedziałek Erik ten Hag spotkał się z władzami klubu w związku z kontrowersyjnym wywiadem, którego Piersowi Morganowi udzielił Cristiano Ronaldo. Według źródeł ESPN, Holender miał przekazać władzom klubu, że Ronaldo nie powinien więcej występować w Manchesterze United.

Po niedzielnym zwycięstwie Manchesteru United z Fulham opublikowane zostały fragmenty wywiadu, którego Ronaldo udzielił Piersowi Morganowi. W rozmowie skrytykował m.in zarząd klubu, byłych kolegów z zespołu, a nawet obecnego menedżera mówiąc, że go nie szanuje. Całość ma ukazać się w środę wieczorem.

Ten Hag w rozmowach z Joelem Glazerem, Richardem Arnoldem i Johnem Murtough przedstawił swoje stanowisko w sprawie wypowiedzi 37-letniego Portugalczyka. Menedżer “Czerwonych Diabłów” miał powiedzieć, że Ronaldo krytykując klub i oznajmiając, że nie szanuje swojego obecnego trenera, posunął się za daleko.

Holender co prawda sądzi, że zmotywowany i będący w formie meczowej “CR7” mógłby pomóc drużynie w walce na czterech frontach w drugiej części sezonu, lecz nie zamierza poświęcać pozytywnej atmosfery w szatni, aby utrzymać Cristiano w zespole. Ten Hag gotów jest pozbyć się zawodnika już w styczniu, nawet jeśli nie udało by się sprowadzić jego zastępcy.

Swoimi wypowiedziami Ronaldo miał również rozsierdzić kolegów z szatni. Piłkarze Manchesteru mają być wściekli, że Portugalczyk upublicznił wywiad z Piersem Morganem tuż po dramatycznym zwycięstwie 2:1 z Fulham.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze